Košarkarji Miami Heata pred vstopom v zadnji mesec tekočega leta igrajo kot prerojeni. Sinoči so gostovali pri Chicago Bullsih in prvič v letošnji sezoni povezali tri zmage.

(foto: NBA.com)

Po tekmah proti Boston Celticsom in Minnesoti Timberwolvesih je Vročica tudi na srečanju proti Bikom dosegla mejo 100 doseženih točk in vknjižila zmago s 100:93.

V prvih dveh četrtinah smo na igrišču v United Centru spremljali povsem različno igro. V prvi četrtini sta moštvi skupaj dosegli le pičlih 20 točk, v drugi četrtini pa se je dogajanje razživelo, to pa se je začelo kazati tudi na semaforju, ki je ob polčasu kazal rezultat 42:45.

Razlika treh točk je ekipi ločila tudi po tretji četrtini (61:64), zato smo ime zmagovalca dobili v zadnji četrtini. Natančneje med 42. in 46. minuto, ko je Heat s pomočjo Gorana Dragića, Wayna Ellingtona in Jamesa Johnsona naredil delni izid 10:2 ter minuto in 43 sekund pred koncem tekme pobegnil na 10 točk prednosti (83:93).

Dragić, ki je v odločilnih trenutkih obračuna prispeval 5 zaporednih točk, je srečanje končal pri 24 točkah (6/7 za eno, 3/4 za dve in 4/7 za tri), v 33 minutah pa je dosegel še 3 podaje in 2 skoka.

Miami Heat se je z 10. zmago po 19. odigranih tekmah zopet prebil med najboljšo osmerico vzhodne konference, za sedmouvrščenimi Washington Wizardsi pa zaostaja le zaradi slabše razlike med danimi in prejetimi koši.