Zlatorog in Helios zmagala, Šentjur poražen

Ekipe Zlatoroga, Helios Sunsov in Šentjurja so v tem tednu nastopile na svoji novi tekmi v pokalu Helios Alpe Adria in vpisale dve zmagi in en poraz.

(foto: Gašper Papež)

Zmago so vknjižili Laščani in Domžalčani, poraz pa Šentjurčani. Zlatorog in Helios sta v gosteh premagala slovaško Prievidzo (65:71) oziroma avstrijski Graz (59:101), Šentjur pa je doma izgubil proti češkemu Armexu Dečinu (81:87).

Izbranci Aleša Pipana so si zmago zagotovili v četrti četrtini (13:25), varovanci Jovana Beaderja pa v prvem polčasu (28:51), medtem ko so fantje Andreja Žaklja izgubili predvsem zaradi slabe igre v prvi četrtini (17:26).

Najkoristnejši igralec Zlatoroga je bil Miloš Miljković (12 točk, 8 skokov, 2 blokadi ter 1 podaja in ukr. žoga), najbolj učinkovit igralec Helios Sunsov je bil Jure Pelko (20 točk, 6 skokov in 4 podaje), najkoristnejša igralca Šentjurja pa sta bila Američan Darien Fernandez (14 točk, 8 podaj, 7 skokov in 1 ukr. žoga) in Jan Rizman (18 točk, 3 skoki ter 2 podaji in ukr. žogi), za katerega je bila to sploh prva tekma pri novem delodajalcu.

Zlatorog z dvema zmagama in nič porazi v skupini A zaseda prvo mesto, Šentjur je z eno zmago in dvema porazoma na drugem mestu skupine B, Helios Sunsi so z eno zmago in enim porazom na četrtem oziroma zadnjem mestu skupine D, preostali slovenski predstavnik Šenčur Gorenjska gradbena družba pa je s tremi zmagami in dvema porazoma na prvem mestu skupine C.