Miami Heat je na sinočnji 18. tekmi sezone lige NBA dosegel 9 zmago. Svojo drugo zaporedno zmago je po kar 19 doseženih trojkah zabeležil v gosteh pri Minnesoti Timberwolvesih.

(foto: arhiv Gorana Dragića)

Vročica je Volkove premagala s 109:97, odločilno prednost pa si je priigrala med 39. in 43. minuto, ko je prednost 12 točk (77:89) povečala na 20 točk (85:105).

V tem času je za Heat največ točk (9) dosegel Wayne Ellington, ki je bil tudi prvi strelec tekme. Vknjižil je 21 točk, 3 skoke in 1 podajo.

Goran Dragić je v 31 minutah dosegel 20 točk (1/2 za eno, 2/6 za dve in 5/8 za tri), 6 podaj, 4 skoke in 2 pridobljeni žogi.

31-letni Ljubljančan je 20 ali več točk zbral že devetič, 6 ali več podaj pa že osmič v letošnji sezoni.

Miami Heat se z devetimi zmagami in devetimi porazi na lestvici vzhodne konference trenutno nahaja na 10. mestu. Prvih osem moštev vzhoda ima deset ali več zmag.