Moška članska reprezentanca je uspešno začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo leta 2019. Na prvi tekmi se je v Stožicah pomerila z izbrano vrsto Bolgarije in jo premagala s 87:74.

(foto: FIBA)

Končni rezultat ne kaže dejanskega stanja na parketu, saj so Slovenci pod vodstvom novopečenega selektorja Radovana Trifunovića prevzeli pobudo že v prvi minuti in prvo četrtino dobili z 22:12, na glavni odmor pa odšli s prednostjo 18 točk (42:24).

V prvem polčasu je bil v dresu Slovenije strelsko najbolj razpoložen Vlatko Čančar, ki je v prvi četrtini dosegel 9 (2/2 za eno, 2/2 za dve in 1/2 za tri), v drugi pa 7 točk (1/2 za eno, 3/4 za dve in 0/2 za tri).

Njegov soigralec Jaka Blažič je v tretjem delu srečanja razliko povečal na 22 (54:32) in 24 točk (61:37), gostitelji pa so v četrto četrtino prenesli naskok v vrednosti 16 točk (67:51).

Razlika se je za Beloruse izkazala za previsoko, saj so jo v zadnjih desetih minutah, natančneje v 34. minuti, uspeli znižati le na 12 točk (70:58), potem pa so Žiga Dimec, Miha Lapornik, Saša Zagorac in Čančar z 9 zaporednimi točkami razliko zopet dvignili na več kot 20 točk (79:58) in tekma je bila odločena.

Veseli dejstvo, da so se na strani Slovenije med strelce vpisali prav vsi reprezentanti, največji količnik učinkovitosti in največ točk pa je dosegel Vlatko Čančar, ki se je na koncu ustavil pri 20 točkah, 3 skokih in podajah ter 1 pridobljeni žogi.

Slovenska reprezentanca bo kvalifikacije za svetovno prvenstvo nadaljevala že jutri, ko se bo v španskem Burgusu ob 19.30 uri znova srečala z izbrano vrsto Španije.

Kvalifikacije za SP 2019:

1. kolo, petek, 24. november:

SLOVENIJA - BELORUSIJA 87:74 (22:12, 20:12, 25:27, 20:23)

Čančar 20, Blažič 14, Vidmar 11; Wayns 14, Meščarakou 13, Kudrautsau in Liutič 11.

Radovan Trifunović, selektor slovenske reprezentance:

"Zadovoljen sem s predstavo. Začetna peterka, ki je uigrana še z evropskega prvenstva, je pokazala svojo kakovost, ostalim igralcem, predvsem novim, pa se je poznala trema in odgovornost. Vseeno smo imeli tekmo vseh štirideset minut pod nadzorom, napake, ki smo jih naredili, tu mislim na skok, pa so dobra šola za naslednjo tekmo s Španijo."