Sinoči se je v areni Stožice odigrala zadnja tekma 7. kola lige Nova KBM. Na obračunu med Petrolom Olimpijo in Šentjurjem je zmaga pripadla gostiteljem, ki so slavili s kar 37 točkami razlike.

(foto: Ivica Veselinov)

Ljubljančani so Šentjurčane porazili s 100:63, vlogo favorita pa so upravičili že kmalu po prvem skoku za žogo.

Izbranci Gašperja Okorna so prevladali v prav vsaki četrtini, s precej bolj učinkovito in kolektivno igro (met iz igre 52:36 %, izsiljene os. napake 29:15, podaje 22:13, izgubljene žoge 8:17, pridobljene žoge 11:3) pa so do odločilne prednosti prišli med 19. in 22. minuto, ko so razliko 16 točk (53:37) povečali na 25 točk (62:37).

V tem časovnem obdobju so za Olimpijo zadeli Jan Špan (3 točke), Bojan Radulović (2), Roko Badžim (2), Erjon Kastrati (1) in Devin Oliver (1), na koncu pa je njen najkoristnejši igralec postal Badžim, ki se je ustavil pri 22 točkah, 9 skokih, 5 podajah in 2 pridobljenih žogah in z indeksom 31 osvojil še naziv najkoristnejšega igralca 7. kroga.

Na strani Šentjurja, pri katerem so se med strelce vpisali vsi igralci, ki so na parketu preživeli vsaj 4 minute, je bil najbolj učinkovit Tomaž Jereb, ki je zbral 12 točk, 4 skoke in 2 podaji.

Petrol Olimpija je s četrto zmago iz tretjega napredovala na drugo mesto na lestvici, Šentjur pa je s tretjim porazom iz četrtega zdrsnil na šesto mesto.