Nižje lige

Štajerci kljub zmagi še zmeraj za Gorenjci

S tekmo med Brinoxom Medvodami in Celjem se je sinoči zaključil 7. krog druge slovenske košarkarske lige, v katerem so v gosteh zmagali le Štajerci in Gorenjci.

(foto: KK Celje/Andraž Purg)

V soboto so bili na gostovanju uspešni igralci škofjeloškega LTH Castingsa in Term Olimia Podčetrtka, ki so porazili ECE Triglav iz Kranja (69:82) oziroma Portorož (73:87), v nedeljo pa so v gosteh zmago vknjižili še košarkarji Celja, ki so s 76:71 ugnali Brinox Medvode.

Kot kaže že sam rezultat, je bil obračun izenačen skozi vse štiri četrtine. Prvo (23:19) in tretjo četrtino (19:13) so dobili gostitelji, drugo (16:28) in četrto četrtino (13:16) pa gostje. Pred zadnjimi desetimi minutami igre so bili v prednosti Celjani, vendar le z razliko dveh točk (58:60), zato nas je čakala dramatična končnica.

Vanjo so bolj suvereno vstopili Medvoščani in z novimi točkami Lovra Fižuleta, Jakoba Jesiha in Luke Snoja v 35. minuti izid poravnali na 63:63, potem pa so se opogumili še Celjani in s pomočjo Ilije Zolotića, Luke Božaka in Tadeja Koštomaja naredili dva mini delna niza (5:0 in 4:0) za vodstvo z 72:65.

V preostalih dveh minutah igre se je pri gostiteljih razigral še Luka Novak, a njegovi trojki nista pomagali preobrniti srečanja, saj so gostje tudi v nadaljevanju spretno izsiljevali osebne napake in zadevali proste mete, končni rezultat 71:76 pa je s svojo 9. točko postavil Matic Grušovnik.

Za najkoristnejšega igralca Celja se je izkazal raznovrstni Ilija Zolotić, ki je vknjižil 16 točk, 8 skokov, 3 blokade in pridobljene žoge ter 1 podajo, najbolj učinkovit igralec 7. kola pa je postal Jaka Stemberger, ki je za zmago Ljubljane dosegel 30 točk, 11 skokov, 7 izsiljenih osebnih napak, 4 podaje in 3 pridobljene žoge.