V španskem državnem prvenstvu so se med vikendom spopadli v devetem krogu, v katerem so med slovenskimi legionarji nastopili Jaka Blažič, Luka Dončić, Jaka Lakovič in Luka Rupnik ter povečini zabeležili uspeh.

(foto: ACB.com)

Blažič je z MoraBanc Andorro gostil Unicajo in jo premagal s 66:60, Dončić je z Real Madridom gostoval pri Realu Betisu in ga odpravil s kar 98:63, Rupnik je z Montakit Fuenlabrado gostil Zaragozo in jo ugnal z 88:82, pomožni trener Jaka Lakovič pa je z Retabet Bilbaom gostoval pri Murcii in izgubil z 71:82.

Real je tudi brez poškodovanega Anthonyja Randolpha prevladoval od prve do zadnje minute in suvereno dobil prav vse štiri četrtine, Bilbao je klonil zaradi katastrofalne tretje četrtine (20:8), Andorra in Fuenlabrada pa sta si zmago priigrali v zadnjih desetih minutah.

Prva je po slabi igri v tretji četrtini (12:13) zaigrala bolje in z 18 doseženimi točkami še za malenkost povečala prednost, druga pa je v končnici tekme, kljub silovitem naletu gostov, uspela zadržati naskok 11 točk iz tretje četrtine (69:58).

Najkoristnejši slovenski igralec 9. kroga lige Endesa je bil Luka Dončić, ki je v 22 minutah dosegel 13 točk (2/2 za eno, 1/2 za dve in 3/5 za tri), 8 podaj, 5 skokov in 2 pridobljeni žogi.

Jaka Blažič je v 29 minutah prispeval 7 točk (2/2 za eno, 1/5 za dve in 1/7 za tri), 3 skoke, 2 podaji ter 1 pridobljeno žogo in blokado, Luka Rupnik pa je v 9 minutah ostal brez točk (0/2 za tri), zbral pa je 1 skok.

Real Madrid se je zaradi drugega poraza Valencie še bolj utrdil na 1. mestu na lestvici, Montakit Fuenlabrada je ostala na 5. mestu, MoraBanc Andorra je z drugo zaporedno zmago iz 13. skočila na 9. mesto, Retabet Bilbao pa je zaradi tretjega zaporednega poraza iz 15. nazadoval na predpredzadnje, 16. mesto.