Nižje lige

Ljubljana presenetila Plamo-pur, brez zmage le še Portorož

V drugi slovenski košarkarski ligi se bo z nocojšnjim obračunom med Brinoxom Medvodami in Celjem končalo 7. kolo, v katerem sta doslej v gosteh uspela slaviti le škofjeloški LTH Castings in Terme Olimia Podčetrtek.

(foto: KK Ljubljana)

Škofjeločani so z 82:69 odpravili kranjski ECE Triglav, Podčetrtčani pa so s 87:73 porazili Portorož.

Na ostalih srečanjih 7. kroga so bili uspešni še Ljubljana, Mesarija Prunk Sežana in Parklji, Plama-pur, Konjice in Grosuplje pa se bodo, skupaj s Triglavom in Portorožem, na zmagovalne tirnice skušali vrniti v naslednjem kolu.

Za največje presenečenje so poskrbeli košarkarji Ljubljane, ki so s 73:66 ugnali favorizirano Plamo-pur.

Ljubljančani in Bistričani so si bili v prvem polčasu (37:35) povsem enakovredni nasprotniki, nato pa so se gostitelji med 21. in 25. minuto povsem razigrali, z delnim izidom 13:2 pobegnili na 13 točk razlike (50:37), v četrto četrtino pa odnesli 10 točk naskoka (59:49). To je goste očitno precej zmedlo, saj se v zadnjih desetih minutah niso več približali na manj kot 5 točk razlike.

Za zmago s 73:66 je največ točk (30), skokov (11), izsiljenih osebnih napak (7), podaj (4) in pridobljenih žog (3) v dresu Ljubljane dosegel Jaka Stemberger, ki si z indeksom 39 trenutno lasti tudi naziv najkoristnejšega igralca 7. kola.