Petrol Olimpija je v 9. krogu regionalne lige ABA gostovala pri beograjskem Partizanu in po razburljivi končnici zmagala z 78:77.

(foto: Partizan NIS)

Varovanci Gašperja Okorna so tekmo začeli slabo in že po slabih petih minutah zaostajali za 10 točk (14:4), prvo četrtino pa izgubili z 9:20.

Ljubljančani so v drugi četrtini vzpostavili ravnovesje z Beograjčani, v tretji četrtini pa svojo igro dvignili še za nivo višje, z delnim nizom 9:0 naredili preobrat in pred četrto četrtino povedli z 61:58.

V odločilnih desetih minutah so gostitelji sprva prevzeli vodstvo (65:63), potem ga po trojki Jana Špana znova izgubili (65:66), nato pa sta se moštvi do zadnjih 20 sekund še petkrat izmenjali v vodstvu.

Rezultat je bil zadnjič izenačen 19 sekund pred koncem, ko je Domen Lorbek s prvim prostim metom izenačil na 77:77, z drugim prostim metom pa Olimpijo popeljal v vodstvo. V zadnjih treh sekundah je Partizan poskusil z metom za tri točke, a bil neuspešen, zato so parket z dvignjeno glavo zapustili gostje.

Za Olimpijo je največ točk (20) prispeval Jan Špan, štiri točke manj pa je zbral njen najkoristnejši igralec Devin Oliver, ki je v kar 35 minutah igre dosegel še 6 skokov in podaj ter 2 pridobljeni žogi.

Petrol Olimpija je s četrto zmago iz osmega napredovala na šesto mesto na lestvici, za petouvrščenim Partizanom in četrtouvrščenim FMP-jem pa zdaj zaostaja le še za eno zmago.

Liga ABA, 8. kolo:

Sobota, 18. november:

PARTIZAN NIS - PETROL OLIMPIJA 77:78 (20:9, 25:26, 13:26, 19:17)

Gavrilović 17, Williams Goss 16, Marinković 14; Špan 20, Oliver 16, Lorbek in Badžim 9.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitke igralcem za zmago. V lanski sezoni smo tukaj izgubili po težki končnici, saj smo branili zadnji napad Partizana. Zelo sem zadovoljen z zmago. Ideja pred tekmo je bila, da Partizanu vzamemo protinapad in tranzicijsko igro. Mislim, da nam je to uspelo, saj že dolgo Partizan ni dosegel toliko malo točk iz protinapada. Na drugi strani nam je veliko težav povzročal njegov napadalni skok, kar ga je držalo v igri. Pred zadnjo četrtino so imeli 21 skokov, v zadnji pa samo tri. Mislim, da je to odločilo tekmo. Že pred zadnjo četrtino smo videli, da lahko igramo z njimi. Tudi Partizan je imel priložnost za zmago, ampak mislim, da smo na koncu popolnoma zasluženo slavili v Beogradu."