Miami Heat je sinoči nastopil na svoji 15. tekmi sezone lige NBA in v sedmem gostujočem obračunu na zadnjih osmih srečanjih vknjižil svojo sedmo zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je niz dveh porazov prekinila proti Čarovnikom iz Washingtona, ki jih je premagala s tesnih 91:88 in se jim s tem maščevala za poraz na prejšnji tekmi v Miamiju, kjer je izgubila s 93:102.

Dvoboj so bolje začeli gostje, ki so bili v prvi četrtini boljši za 9  točk (17:26), v drugi četrtini pa za 12 točk (12:24) in tako na glavni odmor odšli z naskokom kar 21 točk (29:50).

Visoka prednost iz prvega polčasa pa Floridčanom ni prinesla mirne končnice. Gostitelji so namreč v drugem polčasu zaigrali na vse ali nič in v tretji četrtini (16:28) znižali zaostanek na 9 točk (57:66), 11 sekund pred koncem pa zaostajali le še za eno točko (88:89).

V taboru Heata sta poraz preprečila James Johnson in Justise Winslow, ki sta s polovično uspešnim izvajanjem štirih prostih metov skupaj dodala še dve točki in odločila zmagovalca.

Prvi strelec in hkrati tudi skakalec Miamija je bil sicer Hassan Whiteside (22 točk in 16 skokov), naš Goran Dragić pa je prvič v sezoni dosegel več podaj kot točk. Z le 27,3 -odstotnim metom iz igre je namreč zabeležil zgolj 6 točk, v 35 minutah pa dodal še 7 podaj, 5 skokov in 2 pridobljeni žogi.

Miami Heat se po sedmi zmagi na lestvici vzhodne konference trenutno nahaja na 11. mestu, zmago več pa imajo desetouvrščeni Indiana Pacersi, devetouvrščeni Orlando Magic in osmouvrščeni New York Knicksi.