V Evroligi si tekme sledijo kot po tekočem traku. Njeni košarkarji so še v sredo tekmovali v 7. kolu, že dan kasneje pa so začeli z boji 8. kola.

(foto: Real Madrid)

Na prvih štirih tekmah so nastopili Himki in Maccabi Fox, Anadolu Efes in Panathinaikos Superfoods, Žalgiris in Baskonia ter Real Madrid in Unicaja, pred domačimi navijači pa so slavili le Madridčani.

Luka Dončić in njegovi soigralci so Unicajo porazili s kar 32 točkami razlike (89:57), odločilno prednost pa so si priigrali v tretji četrtini, v kateri so naskok 13 točk (40:27) na krilih 7 točk našega rojaka povečali na 24 točk (62:38).

Dončić se je na koncu ustavil pri 13 točkah (1/1 za eno, 6/9 za dve in 0/2 za tri), strelskemu izkupičku pa je v 25 minutah dodal še 10 skokov, 6 podaj, 2 blokadi in 1 pridobljeno žogo. Anthony Randolph je poškodovan, zato ni bil v postavi Reala.

Na ostalih odigranih tekmah so nov par točk vknjižili Maccabi (69:77), Panathinaikos (81:82) in Baskonia (77:97).

Edo Murić je v dresu Anadolu Efesa na igrišču preživel 24 minut, v tem času pa je zgrešil oba meta iz igre (0/1 za dve in tri), osebno statistiko pa zapolnil s 6 skoki in 1 podajo.

Preostali aktivni slovenski košarkar v Evroligi, Aleksej Nikolić, bo srečanje 8. kola odigral nocoj ob 20.45, ko bo z Brosejem gostoval pri Olimpii Zorana Dragića.