Olimpija na gostovanjih v mednarodnih tekmovanjih še naprej le pri dveh zmagah

Moštvo Petrola Olimpije je v sredo nastopilo na svoji 14. mednarodni tekmi v letošnji sezoni in utrpelo 10. poraz. V šestem krogu Lige prvakov je v Atenah s 73:91 izgubilo proti AEK-ju.

(foto: AEK)

Ljubljančani so tako na letošnjih gostovanjih v mednarodnih tekmovanjih vknjižili že peti poraz, edini dve zmagi pa so prejšnji mesec dosegli na gostovanjih pri srbski Megi (77:86) in španskem Estudiantesu (75:81).

Izbranci Gašperja Okorna so večji del srečanja delovali sila neprepričljivo, že v prvi četrtini pa so prejeli kar 27 točk (27:20).

Do konca prvega polčasa so se sicer približali -11 (50:39), do manjše razlike pa jim v drugem polčasu, tudi zaradi kar 20 izgubljenih žog in slabega skoka v napadu (18:5), ni uspelo priti.

V drugi polovici zadnje četrtini so gostje prednost povečali na 19 točk, na koncu pa zmagali z razliko 18 točk (91:73).

Zmajem sta največ težav povzročala ameriški branilec Manny Harris in grški center Dimitris Mavroeidis, ki sta skupaj dosegla 41 točk, 19 skokov, 8 podaj in 3 pridobljene žoge, za najkoristnejšega igralca Olimpije pa se je z 21 točkami, 8 skoki, 3 pridobljenimi žogami in 2 podajama izkazal ameriški center Jordan Morgan.

Petrol Olimpija je po petem porazu v Ligi prvakov nazadovala na osmo oziroma zadnje mesto skupine C.

Liga prvakov, 6. kolo skupine C:

Sreda, 15. november:

AEK - PETROL OLIMPIJA 91:73 (27:20, 23:19, 22:20, 19:14)

Harris 26, Mavroeidis 15, Green in Larencakis 13; Morgan 21, Oliver 13, Hrovat in Špan 10.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Vse je zelo preprosto. Če izgubiš 13 žog in dopustiš nasprotniku 10 skokov v napadu v enem samem polčasu, je zelo težko igrati obrambo. Da bi igrali obrambo, bi morali igrati pet na pet, ne pa prejeti kar 30 točk ali celo več iz polaganj. Ti dve stvari sta nam popolnoma ušli izpod nadzora, zato je o ostalih zadevah popolnoma brezpredmetno razpravljati. Tekma je bila odločena v prvem polčasu in v prvi minuti drugega polčasa je bilo že vse jasno."