Ženska članska reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2019 še naprej uspešna. Po zmagi nad Romunijo se je sinoči pomerila še z izbrano vrsto Finske in zmagala s kar 40 točkami razlike.

(foto: FIBA)

Slovenke so v Celju slavile zmago z 80:59, odločilno razliko pa so si priigrale že v prvem polčasu, ko so na krilih 22 točk Annamarie Prezelj in Eve Lisec pobegnile na kar 31 točk prednosti (54:23).

Kako odlično kolektivno predstavo izbrank Damirja Grgića smo spremljali v prvih 20 minutah, priča tudi dejstvo, da se je v tem času med strelke vpisalo kar 9 igralk, Tina Jakovina, Aleksandra Krošelj in Maruša Seničar pa so po dve točki dosegle v nadaljevanju srečanja.

Gostiteljice, ki so najbolj prevladovale pri kategorijah prosti met (91,7:56 %), izgubljene žoge (8:28), pridobljene žoge (20:5) in skok (59:46), so bile boljše tekmice tudi v drugem polčasu (43:34), po vseh štirih dobljenih četrtinah pa so zmagale z naskokom 40 točk (97:57).

Tako kot proti Romuniji, je bila tudi proti Finski najkoristnejša igralka Slovenije Eva Lisec, ki je tokrat dosegla 13 skokov, 12 točk, 9 pridobljenih žog, 3 podaje in 1 blokado, dvomestno število točk pa so zbrale še Annamaria Prezelj (18), Shante Evans (14), Rebeka Abramovič (12) in kapetanka Nika Barič (10).

Kvalifikacije za EP 2019:

Skupina E, 2. kolo:

Sreda, 15. november, Celje:

SLOVENIJA - FINSKA 97:57 (26:12, 28:11, 25:19, 18:15)

Prezelj 18, Evans 14, Lisec in Abramovič 12; Tuukkanen 16, Bejedi 11, Lahtinen 9.

POSNETEK TEKME

Damir Grgić, selektor ženske reprezentance:

"Zelo sem vesel, da so igralke sprejele vloge na parketu in da kažejo izjemno samozavest, čeprav je njihova povprečna starost komaj 22 let. Res sem ponosen nanje in vesel, da sem njihov selektor. Kar se tiče evropskega prvenstva, je pred nami še dolga pot in želimo iti tekmo za tekmo. Zavedamo se, da se lahko na tekmovanje uvrstimo s tremi porazi, morda pa nam celo dva ne zadostujeta za udeležbo."