V najkakovostnejšem španskem državnem prvenstvu so čez vikend odigrali osmo kolo rednega dela, ki so ga zaznamovali tudi slovenski reprezentanti.

(foto: Albert Martin Imatge)

Vrhunec osmega kroga je bil nedvomno večni derbi med Real Madridom in Barcelono Lasso. Zmaga z 80:84 je odšla v Katalonijo, obračun pa je bil odločen šele v zadnji četrtini (19:23), v kateri so bolj učinkovito igro prikazali gostje, pri katerih je blestel Francoz Adrien Moerman.

Luka Dončić in Anthony Randolph sta bila pri Realu tokrat različno razpoložena. Randolph je v 24 minutah zmogel le 4 točke (2/2 za eno, 1/7 za dve in 0/4 za tri) in skoke ter 1 blokado, Dončić pa je v 28 minutah dosegel 20 točk (6/7 za eno, 4/10 za dve in 2/7 za tri), 10 skokov, 2 pridobljeni žogi in 1 podajo.

V tokratnem kolu je poraz doživel tudi pomožni trener Jaka Lakovič, ki je z Retabet Bilbaom doma moral priznati premoč državni prvakinji Valencii (77:81), zmago pa sta slavila Luka Rupnik in Jaka Blažič, ki sta z Montakit Fuenlabrado oziroma MoraBanc Andorro premagala Movistar Estudiantes (69:71) oziroma Real Betis Energio Plus (96:68).

Rupnik je v 12 minutah zgrešil vse tri mete iz igre (0/3 za tri), zbral pa je 2 skoka in podaji, Blažič pa je v 22 minutah prispeval 27 točk (6/9 za eno, 6/7 za dve in 3/6 za tri), 4 skoke, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo ter s tem postavil nov osebni strelski rekord v španskem prvenstvu.