Petrol Olimpija je v regionalni ligi ABA po porazih proti Mornarju, Budućnosti in Cedeviti znova zavila na zmagovalne tirnice. V osmem krogu je v Stožicah gostila makedonski MZT in ga premagala s 94:85.

(foto: Petrol Olimpija/Aleš Fevžer)

Ljubljančani so prvič v letošnji sezoni jadranske lige iz igre metali z več kot 50-odstotno natančnostjo (54,1 %) in imeli manj kot 9 izgubljenih žog, to pa se je poznalo tudi pri poteku same tekme.

Prvo četrtino so z razigranim Jordanom Morganom (11 točk) dobili s 23:19, po delnem nizu 15:2 pa prednost v 14. minuti povečali še na 17 točk (38:21). Gostje iz Skopja, pri katerih sta zaigrala tudi nekdanja zmaja Jure Lalić in Nikola Pavlićević, so v nadaljevanju zaigrali veliko bolje in se s trojko v zadnji sekundi prvega polčasa približali na vsega točko razlike, moštvi pa sta na glavni odmor odšli pri izidu 43:42.

V tretji četrtini so gostitelji zopet prevzeli vajeti igre v svoje roke in s štirimi uspešnimi meti z razdalje v režiji Domna Lorbka in Jana Špana pred začetkom četrte četrtine pobegnili na 73:66.

MZT je tudi v zadnjih desetih minutah zaostanek stopil na minimalno razliko - dve minuti in 48 sekund pred koncem je semafor kazal izid 84:83, Olimpija pa je tudi v drugo zadržala prednost, v preostalem času s pomočjo Morgana, Lorbka in Devina Oliverja dosegla še 10, prejela pa le 2 točki, in zmagala s 94:85.

Za zmago Olimpije je največ točk prispeval Jordan Morgan (20), najkoristnejši igralec tekme pa je bil njen kapetan Gregor Hrovat, ki je pristavil 16 točk, 7 podaj, 5 izsiljenih osebnih napak, 2 skoka in 1 pridobljeno žogo.

Liga ABA, 8. kolo:

Nedelja, 12. november:

PETROL OLIMPIJA - MZT 94:85 (23:19, 20:23, 30:24, 21:19)

Morgan 20, Hrovat 16, Lorbek 15; Mavra 21, Stojanovski 14, Lalić 13.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Iskrene čestitke igralcem za prikazano. Mislim, da lahko rečem, da sem ponosen na njih. Predvsem zaradi reakcije po slabem tednu. Stopili so skupaj kot ekipa in to je prineslo rezultat. Taktično smo se dobro pripravili na nasprotnika. Pokazali smo, da smo lahko ekipa. Vsi, ki so prišli v igro, so naredili svoj posel. Vsi so se borili za dres Olimpije in to je sporočilo, da imamo določen potencial. Upam, da smo sami sebi odgovorili na vprašanje, kdaj igramo dobro košarko. Dobro izgledamo, ko se borimo in ko egoizem ni prisoten. Imamo določene težave, ampak želimo predvsem, da zdržimo do reprezentančnega odmora in si naberemo energije za mesec december."