Nižje lige

Dolgoletni prvoligaš v 2. SKL še zmeraj brez zmage

V drugi slovenski košarkarski ligi so ekipe vstopile v šesto kolo rednega dela. Prvo tekmo sta že včeraj odigrala Konjice in Portorož, ostalih pet srečanj pa bo na sporedu danes.

(foto: KK Portorož)

V Slovenskih Konjicah se je izšlo po načrtu gostiteljev, ki so se po zadnjem sodnikovem žvižgu razveselili svoje druge zmage (88:75), gostje pa so doživeli še svoj četrti zaporedni poraz.

Tekma je bila odprta vse do začetka četrte četrtine, potem pa so Konjičani prednost treh točk (60:57) v vsega petih minutah povečali na kar dvajset točk (83:63) in zmagovalec je bil odločen.

Pri delnem nizu 23:6 je imel največ prstov vmes Urban Rat, ki je v ključnem trenutku srečanja prispeval 9 od svojih končnih 20 točk.

Najkoristnejši igralec Konjic je bil sicer Gašper Sevšek, ki je dosegel 28 točk, 7 izsiljenih osebnih napak, 6 skokov ter 2 podaji in pridobljeni žogi. Pri Portorožu je znova najbolj izstopal Ukrajinec Vadim Prokopenko, ki je zbral 28 točk, 10 skokov in 2 blokadi.

Preostalih pet srečanj šestega kola se bo zvrstilo danes. LTH Castings bo ob 17. uri gostil Ljubljano, Brinox Medvode bodo ob 18. uri gostovale pri Grosuplju, Terme Olimia Podčetrtek bo ob 19. uri gostil Parklje, ECE Triglav bo prav tako ob 19. uri gostoval pri Celju, Plama-pur pa bo ob 19.30 uri gostila Mesarijo Prunk Sežano.