Miami Heat je sinoči v Salt Lake Cityju odigral svojo dvanajsto tekmo v letošnji sezoni lige NBA in vknjižil šesto zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je svojo drugo zaporedno zmago dosegla v dvoboju z Utah Jazzom, pri katerem v trenerskem štabu deluje tudi nekdanji selektor moške reprezentance Igor Kokoškov.

Goran Dragić in njegovi soigralci so zmagali z rezultatom 84:74, odločilno prednost pa so si priigrali v zadnjih treh minutah, ko so zaostanek treh točk (74:71) z delnim nizom 13:0 spremenili v prednost desetih točk in zmago s 74:84.

V odločilnih minutah je največ točk (10) prispeval Dion Waiters, ki je tekmo končal pri 21 točkah in s tem postal prvi strelec tekme, na strani Jazza pa je največ točk (19) zbral Rodney Hood.

Slovenski organizator igre Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 18 točk (3/3 za eno, 6/13 za dve in 1/4 za tri), 3 podaje, 2 skoka in 1 pridobljeno žogo.

Miami Heat se je s šesto zmago utrdil na 8. mestu vzhodne konference, mesta pred njim pa zasedajo Washington Wizards (6 zmag in 5 porazov), Philadelphia 76ers (6-5), New York Knicks (6-5), Toronto Raptors (7-4), Orlando Magic (8-4), Detroit Pistons (9-3) in Boston Celtics (11-2).