Šenčur ugnal prvake in se povzpel na vrh

V petek se je s tekmo med Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo in Petrolom Olimpijo začelo šesto kolo lige Nova KBM, v katerem so si prvo zmago po napetem zaključku izborili Šenčurjani.

(foto: KK Šenčur GGD)

Ljubljančani niso upravičili vloge favorita in so v gosteh pri Šenčurju morali priznati poraz. Čeprav so gostitelji večji del tekme zaostajali za državnimi prvaki, so v ključnih minutah znali izkoristiti premoč domačega igrišča in na koncu slaviti z nizko razliko.

Šenčurjani so ves čas zaostajali le za koš ali dva, v zadnji četrtini pa so znali izkoristiti neučinkovitost Olimpije. Zadnjič so zaostajali sredi 38. minute, ko je Olimpijo v vnovično vodstvo povedel Jan Špan (70:71), potem pa je Smiljan Pavić zadel trojko, Miljan Pavković pa met za dve točki.

Štiriinštirideset sekund pred koncem so tako moštvi ločile štiri točke (75:71), po trojki Gregorja Hrovata pa je zmago Šenčurja potrdil nekdanji kapetan zmajev Dino Murić, ki je tik pred koncem srečanja izsilil osebno napako in zadel izza črte prostega meta zadel za zmago s 76:74.

Murić je bil z 19 točkami prvi strelec tekme, za najkoristnejšega igralca srečanja pa je bil izbran njegov soigralec Smiljan Pavić, ki je dosegel 16 skokov, 13 točk, 4 podaje in 2 blokadi. Najboljši strelec in nabolj učinkovit igralec Olimpije je bil Gregor Hrovat, ki je zbral 18 točk, 8 skokov, 5 podaj in 4 pridobljene žoge.

Ostala štiri srečanja šestega kroga se bodo odigrala nocoj ob 19. uri. Šentjur bo gostil Krko, Ilirija bo gostovala pri Hopsih, Zlatorog bo gostil Helios Sunse, Rogaška pa bo gostovala pri Sixt Primorski.

Liga Nova KBM, 6. kolo:

Petek, 10. november:

ŠENČUR GGD - PETROL OLIMPIJA 76:74 (15:20, 21:20, 20:15, 20:19)

Murić 19, Rizvić 16, Pavić 13; Hrovat 18, Špan 15, Oliver 13.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Večji del tekme smo zaostajali, vendar se kljub temu nismo predali. Verjeli smo v preobrat in na koncu premagali aktualne državne prvake. Iz srca čestitam svojim igralcem, prav tako pa košarkarjem Petrola Olimpije na pošteni borbi."

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitam Šenčurju za borbeno igro. Zmago so si na koncu zaslužili. Bili smo preslabi, da bi se v določenih trenutkih tekme odlepili na varno razdaljo, zato smo bili na koncu tudi kaznovani."