V Evroligi se je sinoči začel 6. krog rednega dela. Na prvih štirih tekmah v Moskvi, Tel Avivu, Milanu in Barceloni so se zmage razveselili košarkarji CSKA-ja, Maccabija, Žalgirisa in Anadolu Efesa.

(foto: Euroleague.net)

Rusi in Izraelci so ugnali Špance iz vrst Valencie (94:67) in Real Madrida (90:83), Litovci so odpravili italijansko Olimpio (62:94), Turki pa so premagali Barcelono Lasso (85:89).

Med zmagovalci sta bila tako tudi Zoran Dragić in Edo Murić, Luka Dončić in Anthony Randolph pa sta utrpela drugi zaporedni poraz.

Med slovenskimi legionarji je najbolj učinkovito predstavo prikazal Luka Dončić, ki je v 32 minutah dosegel 19 točk (7/8 za eno, 3/7 za dve in 2/7 za tri), 6 skokov in podaj ter 1 blokado in pridobljeno žogo.

Randolph je v 34 minutah prispeval 13 točk (2/2 za eno, 4/9 za dve in 1/4 za tri), 9 skokov, 2 blokadi ter 1 podajo in pridobljeno žogo, Murić je v 10 minutah ostal brez točk, zbral pa je 1 skok, Dragić pa še enkrat več ni bil v postavi Olimpie.

Preostali slovenski predstavnik, Aleksej Nikolić, bo srečanje šestega kola odigral nocoj ob 20. uri, ko bo njegov Brose v Bambergu gostil turški Fenerbahče.