Rogaška in Primorska do nove zmage v 2. ligi ABA

V drugi regionalni ligi ABA se je včeraj zaključilo peto kolo, ki je bilo za Slovence precej uspešno, saj sta zmago vknjižila kar dva slovenska kluba.

(foto: AV Ohrid/Mega Production)

Rogaška je v gosteh z 78:56 odpravila makedonski AV Ohrid, Sixt Primorska je prav tako na gostovanju z 82:75 ugnala hrvaški Split, Krka pa je že v torek doma s 75:76 klonila proti srbskemu Dynamicu.

Slatinčani so z večjim številom razpoloženih igralcev prevladovali skoraj celotno tekmo in po totalni dominanci v zadnji četrtini (8:21) zmagali z razliko 22 točk (56:78), Koprčani pa so po prvi četrtini zaostajali s 16:28, v drugi četrtini (12:25) pa nato naredili preobrat, povedli in težko priigrano prednost zadržali vse do samega konca.

Najkoristnejši igralec Rogaške je bil ameriški branilec Rashun Davis, ki je dosegel 32 točk, 5 skokov, 4 podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 blokado, najbolj učinkovit igralec Sixt Primorske pa je bil ameriški center Shawn King, ki je prispeval 13 točk, 8 skokov in 3 blokade.

Med slovenskimi predstavniki na dvanajstčlanski lestvici najvišje mesto (2.) trenutno zaseda Sixt Primorska (4 zmage in 1 poraz), Krka je peta (3-2), Rogaška pa deseta (2-3).