Šenčur najboljši slovenski klub v pokalu Alpe Adria

Sinoči so bili aktivni tudi košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki so v pokalu Sixt Alpe Adria nastopili na svoji četrti tekmi in vknjižili tretjo zmago.

(foto: Šenčur GGD)

Šenčurjani so v Šenčurju gostili Avstrijce iz vrst kluba Klosterneuburg Dukes in jih po štiridesetih minutah igre premagali s 75:58.

Izbranci Radeta Mijanovića so si zmago zagotovili že v prvem polčasu, ko so na krilih 14 točk Dina Murića dosegli kar 44, s pomočjo čvrste obrambe prejeli pa le 26 točk.

Murić se je na koncu ustavil pri 18 točkah in bil najboljši strelec tekme, z dodatnimi 8 skoki, 4 podajami, 2 blokadama in 1 pridobljeno žogo pa si je prislužil še naziv najkoristnejšega igralca tekme.

Šenčur Gorenjska gradbena družba je s tretjo zmago skočil na vrhu skupine C in postal najuspešnejša slovenska ekipa v letošnji sezoni pokala Sixt Alpe Adria.