Moštvo Petrola Olimpije je sinoči v sklopu 5. kola Lige prvakov gostilo ekipo Umane Reyerja in po slabši igri v drugem polčasu izgubilo s 66:76.

(foto: Petrol Olimpija)

Ljubljančani so tekmo začeli naravnost odlično in po prvih točkah Erjona Kastratija in Devina Oliverja povedli s 7:0, s prvima košema Gregorja Hrovata in Roka Badžima pa nato prednost še povišali (22:10) in prvo četrtino dobili z 22:13.

V drugi četrtini je sledil silovit odgovor Benečanov. Njihov zaostanek je začel topiti njihov prvi zvezdnik Gediminas Orelik, po njegovi šesti točki pa se je razigral še Michael Bramos, ki je ob pomoči Michaela Jenkinsa in Hrvoja Perića ob koncu 16. minute Reyer približal na samo tri točke zaostanka (29:26).

Preobrat sta preprečila Hrovat in Oliver, ki sta razliko v zadnji minuti prvega polčasa znova povišala na 10 točk (36:26), zmaji pa so v drugi polčas odnesli 5 točk naskoka (36:31).

Izenačen boj smo pričakovali tudi v drugi polovici tekme, a do njega ni prišlo. Izgledalo je kot da so se iz slačilnice vrnili samo gostje, ki so hitro dosegli 10 zaporednih točk in v 21. minuti prevzeli vodstvo (36:38). Gostitelji so z novim košem Jordana Morgana lahko le izenačili (38:38), potem pa so Italijani sprožili novo ofenzivo in si pred četrto četrtino zagotovili 4 točke prednosti (48:52).

V zadnjih desetih minutah Slovencem ni uspelo preobrniti poteka srečanja, saj so naši zahodni sosedi v 34. minuti razliko povečali na 11 točk (57:68), nato pa priigrano prednost suvereno zadržali in po zadnjem sodnikovem žvižgu slavili zmago s 66:76.

Umana Reyer je s četrto zmago v skupini C skočil na prvo mesto, Petrol Olimpija pa po četrtem porazu zaseda sedmo oziroma predzadnje mesto.

Liga prvakov, 5. kolo skupine C:

Torek, 7. november:

PETROL OLIMPIJA - UMANA REYER 66:76 (22:13, 14:18, 12:21, 18:24)

Morgan 20, Hrovat 17, Oliver 14; Orelik 17, Johnson 12, Ress 11.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitke Benetkam za zmago. V prvem polčasu smo odigrali dobro, saj smo bili agresivni v obrambi in imeli tudi dobre ideje v napadu. Vse to je prineslo dober rezultat ob glavnem odmoru. V nadaljevanju je bilo vse obrnjeno. Med glavnim odmorom smo se dogovorili, kako naj igramo v nadaljevanju. Dogovorov se nismo držali. Izgubili smo našo igro in način, kako presenetiti Benetke."