V Stožicah boj slovenskih in italijanskih državnih prvakov

Petrol Olimpija bo nocoj odigrala tekmo 5. kola Lige prvakov. V Stožice prihaja italijanski Umana Reyer, drugouvrščena ekipa skupine C.

(foto: Banvit)

Ljubljančani so v prejšnjem krogu v gosteh pri španskem Estudiantesu dosegli prvo zmago v Ligi prvakov, Benečani pa imajo na svojem kontu že tri. Edini poraz jim je prizadejal grški AEK.

Slednji je v Benetkah po dodatnih petih minutah igre zmagal s 103:101, sicer pa je na tekmi vodil le štiri minute in sedem sekund.

Najkoristnejši igralec Reyerja je litovski krilni center Gediminas Orelik, ki na tekmo beleži povprečno 15,5 točke, 6,8 skoka, 2,8 podaje in 1 pridobljene žoge, najbolj učinkovit igralec Olimpije pa je ameriški krilni center Devin Oliver, ki na srečanje dosega 14,5 točke, 7,3 skoka, 3 podaje in 2 pridobljeni žogi.

»Benetke so med favoriti naše skupine, saj so italijanski prvak in tudi trenutno kotirajo visoko v italijanskem prvenstvu. Ob Milanu in Torinu so Benetke tiste, ki iščejo pot do naslova prvaka. Benečani so močna zasedba z izkušenimi igralci, ki so že igrali širom Evrope po renomiranih klubih. Čaka nas velik izziv. So dobri strelci iz zunanjih položajev in igrajo agresivno v obrambi. V kolikor želimo do zmage, bomo morali odigrati izjemno zbrano,« je pred tekmo, ki se bo začela ob 18.30 uri, dejal trener Petrola Olimpije Gašper Okorn.