V najmočnejšem španskem državnem prvenstvu so včeraj sklenili sedmo kolo rednega dela, v katerem sta med slovenskimi legionarji zmago zabeležila le Luka Dončić in Anthony Randolph.

(foto: Real Madrid)

Reprezentančni dvojec je z Real Madridom gostoval pri moštvu Iberostar Tenerife in po boljšem drugem polčasu (32:42) zmagal s 74:84.

Tako Dončić (2/2 za eno, 3/6 za dve in 1/5 za tri) kot tudi Randolph (4/7 za dve in 1/5 za tri), ki je zadnja dva kola obsedel zaradi poškodbe rame, sta srečanje končala pri 11 točkah, bolj učinkovito predstavo pa je prikazal Luka, ki je v 21 minutah zbral še 4 skoke, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo. Anthony je strelskemu izkupičku dodal še 3 skoke in 1 pridobljeno žogo.

Najkoristnejši slovenski košarkar tokratnega kola je sicer postal Jaka Blažič, ki je z MoraBanc Andorro po podaljšku v gosteh klonil proti Divini Segurosu Joventutu (103:101). Blažič je v 33 minutah dosegel 21 točk (10/15 za eno, 4/8 za dve in 1/6 za tri), 7 skokov in 3 podaje.

Na gostujočem parketu je bil poražen tudi Luka Rupnik (na tekmi je ostal brez točke (0/1 za dve), v 8 minutah pa je vknjižil 1 skok in podajo), ki je z Montakit Fuenlabrado s 65:87 izgubil proti Herbalife Gran Canarii, preostali slovenski predstavnik v ligi Endesa, pomožni trener Jaka Lakovič, pa je z Retabet Bilbaom doma moral priznati premoč Barceloni Lassi (83:104).

V končnico španskega prvenstva so trenutno uvrščeni Real Madrid (7-0), Valencia (6-1), Barcelona Lassa (5-2), Herbalife Gran Canaria (5-2), Montakit Fuenlabrada (5-2), Monbus Obradoiro (5-2), Unicaja (4-3) in Iberostar Tenerife (4-3).

Liga Endesa, 7. kolo:

Sobota, 4. november:

IBEROSTAR TENERIFE - REAL MADRID 74:84 (23:18, 19:24, 14:18, 18:24)

VRHUNCI TEKME

Nedelja, 5. november:

DIVINA SEGUROS JOVENTUT - MORABANC ANDORRA 103:101 (17:19, 17:22, 19:18, 26:20, 24:22)

HERBALIFE GRAN CANARIA - MONTAKIT FUENLABRADA 87:65 (24:14, 20:15, 26:16, 17:20)

RETABET BILBAO - BARCELONA LASSA 83:104 (5:29, 21:26, 24:24, 23:25)