Z velikim derbijem med Partizanom in Crveno zvezdo se bo nocoj zaključil 7. krog regionalne lige ABA, v katerem sta bila med slovenskimi predstavniki uspešna le trener Jure Zdovc in igralec Vlatko Čančar.

(foto: KK Cedevita; Ivica Veselinov)

50-letni Konjičan je s hrvaško Cedevito v soboto v Zagrebu gostil Petrol Olimpijo in jo po prevladi v prvi (23:15) in zadnji četrtini (29:18) odpravil s 84:60, 20-letni Koprčan pa je s srbsko Mego Bemaxom sinoči gostoval v Skopju in po popolni dominanci v prvi četrtini (14:32) ter nasploh boljšim metom z razdalje (20:45,8 %) in skokom v obrambi (20:32) zmagal z rezultatom 76:92.

Čančar je k zmagi Mege v 31 minutah prispeval 16 točk (2/2 za eno, 4/6 za dve in 2/4 za tri), 4 skoke in 2 podaji ter bil z indeksom 14 peti najkoristnejši igralec zmagovalne ekipe.

Poleg Olimpije sta v 7. kolu razočaranje doživela tudi trenerja Cibone, Slobodan Subotić in njegov pomočnik Leon Subotić, ki sta v soboto na gostovanju v Beogradu morala priznati premoč FMP-ju, ki je po precej učinkovitejši igri v prvem polčasu (55:40) na koncu slavil z 99:79.