Miami Heat je v nedeljo odigral svojo deveto tekmo sezone lige NBA in vknjižil četrto zmago. Na drugem zaporednem gostovanju se je v Los Angelesu zoperstavil Clippersom in jih ugnal s 104:101.

(foto: Miami Heat)

Vročica je v zadnji minuti tretje četrtine vodila za 25 točk (64:89) in vsem se je že zdelo, da se v Staples Centru obeta mirna končnica. Napaka.

Gostitelji so v prvih petih minutah zadnje četrtine namreč naredili delni niz 16:0 (82:89), slabe tri minute pred koncem pa celo povedli (95:93) in vse se je začelo znova.

Izgubljeni položaj Miamija je začel reševati Josh Richardson, po njegovi trojki pa je novi dve točki pristavil še Goran Dragić in trener Erik Spoelstra je spet lažje zadihal. A ne za dolgo, saj so Clippersi 26 sekund pred koncem zopet povedli (101:100), Heat pa je izid izenačil oziroma znova povedel 18 sekund kasneje (101:102).

Preostalih 8 sekund se je odvilo po želji gostov, saj gostitelji niso več zadeli, končni izid 101:104 pa je izza črte prostega meta s svojo 14. točko postavil Richardson.

Za zmago Miamija, s katero je na lestvici vzhodne konference napredoval na 10. mesto, so dvomestno število točk dosegli še Hassan Whiteside (21), Tyler Johnson (19), Wayne Ellington (17), James Johnson (14) in Goran Dragić (12; 4/6 za eno, 1/4 za dve in 2/5 za tri), ki je k strelskemu izkupičku v 32 minutah dodal še 6 podaj, 4 skoke in 1 pridobljeno žogo.