Dvoboj Rogaške in Zlatoroga odločen šele po podaljšku, naziv MVP-ja kola v roke Šišku

V soboto so se odigrale preostale štiri tekme petega kola lige Nova KBM. Po Petrol Olimpiji so se zmage v njem razveselili še Šenčur Gorenjska gradbena družba, Rogaška, Helios Sunsi in Ilirija.

(foto: KK Rogaška; KD Ilirija)

Vseh pet zmagovalcev je zmagalo na domačem parketu. Šenčurjani so premagali Šentjur (70:64), Slatinčani so ugnali Zlatorog (90:89), Domžalčani so porazili Hopse (79:75), Ljubljančani pa so bili boljši od Krke (79:70).

Najbolj razburljivo tekmo smo spremljali v Rogaški Slatini, kjer smo zmagovalca dobili šele po dodatnih petih minutah igre.

V prvem polčasu so prevladovali Laščani, ki so po kar 19 točkah Petra Kusovca na glavni odmor odšli s prednostjo 13 točk (36:49), v drugem polčasu pa se je stanje na igrišču spremenilo, Slatinčani pa so na krilih 15 točk Mitje Nikolića prišli do preobrata.

Slednji je bil tudi tisti, ki je izid konec 32. minute poravnal na 68:68, vnovično vodstvo pa je Rogaški minuto kasneje zagotovil Leon Šantelj (70:68). S petimi zaporednimi točkami Mihe Lapornika so nato Laščani zopet povedli, Slatinčani pa so izid še trikrat izenačili in po trojki Rashuna Davisa, 39 sekund pred koncem četrte četrtine, tekmo poslali v podaljšek.

V dodatnih petih minutah igre so kontrolo nad igro prevzeli gostje in bili v prevladi vse do zadnjih 16 sekund, ko je odgovornost na svoja pleča prevzel Davis, se še šestič odločil za met z razdalje in z drugo trojko oziroma 26. točko odločil zmagovalca srečanja (90:89).

Najkoristnejši igralec 5. kola elitnega moškega državnega prvenstva je postal Žan Mark Šiško, 20-letni organizator igre Ilirije, ki je proti Krki dosegel 25 točk, 7 skokov in podaj, 3 pridobljene žoge in 1 blokado.

Liga Nova KBM, 5. kolo:

Sobota, 4. november:

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA - ŠENTJUR 70:64 (15:17, 18:19, 16:15, 21:13)

Murić 18, Pavković 13, Rebec 12; Bolčina 20, Williams 16, Popadić 12.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Kot smo pričakovali, je za nami zelo zahtevno srečanje. Fantje so se zavedali pomembnosti tekme, zato smo v prvem polčasu igrali v krču. V drugem polčasu nam je stekel met in prišli smo do zaslužene zmage."

Andrej Žakelj, trener Šentjurja:

"Čestitke ekipi Šenčurja za zmago. Niso se predali, kar se jim je na koncu tudi obrestovalo. Našega plana smo se držali 30 minut in igrali z veliko energije. V zadnji četrtini smo energetsko padli, poleg tega pa smo bili priča še nekaj čudnim odločitvam vseh akterjev tekme. Ostane nam trdo delo in dejstvo, da se iz tega poraza tudi kaj naučimo."

ROGAŠKA - ZLATOROG 90:89 (19:24, 17:25, 22:16, 22:15, 10:9)

Davis 26, Nikolić 18, Pajić 15; Durnik 23, Lapornik 22, Kusovac 21.

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Po visokem zaostanku smo se z izredno borbenostjo vrnili v igro in na koncu prišli do srečne zmage."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Čestitke Rogaški za zmago. Imeli smo priložnost za zmago, dokler smo igrali kot ekipa. Ko so posamezniki začeli igrati neke sisteme, ki jih ne poznamo, se je krivulja obrnila navzdol. Rogaška je imela ob koncu več sreče in zmagala."

HELIOS SUNS - HOPSI POLZELA 79:75 (19:19, 15:16, 28:22, 17:18)

Mahkovic 20, Pelko 14, Rojc 12; Ćup 21, Rotar 18, Borse 12.

Jovan Beader, trener Helios Sunsov:

"Bila je zelo težka, nervozna tekma. Na začetku smo igrali v krču, videlo se je pri igralcih, da nam je tekma zelo pomembna. Bi jim pa rad čestital za zmago, verjeli so od prve do zadnje minute, da lahko končno pridemo do tega prvega slavja v prvenstvu. Odigrali smo pogumno, pa čeprav v nekaterih momentih celo s peterko, ki niti na treningu ni igrala skupaj, saj smo imeli ogromno težav z osebnimi napakami. Ne glede na to, so fantje tudi končnico odigrali hrabro in zasluženo prišli do prve letošnje zmage."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela:

"Tekmo smo izgubili zaradi izredno grobe in agresivne igre gostiteljev, posledično pa nismo mogli razviti naše igre. Drugi dejavnik za poraz je število zgrešenih prostih metov našega moštva. Slednjih so domžalski košarkarji izvajali izredno veliko."

ILIRIJA - KRKA 79:70 (26:21, 24:18, 20:16, 9:15)

Šiško 25, Mladenovski, Vončina in Germ 9, Ćućović in Hukić 7; Kovačevič 16, Cinac 11, Đapa 10.

Saša Dončić, trener Ilirije:

"Mislim, da smo bili danes priča odlični košarkarski predstavi, na koncu pa smo z borbeno igro prišli do zaslužene zmage. Zelo sem vesel zaradi mojih fantov, ki bodo po tem uspehu

lahko še bolj verjeli vase, saj se lahko enakopravno kosajo z vsemi ekipami v ligi Nova KBM."

Simon Petrov, trener Krke:

"Čestitke Iliriji za zmago. Bili so boljši in zasluženo zmagali. Mi smo bili spet neprepričljivi, tako v napadu kot obrambi, in taki ne moremo dobiti tekme."