V Evroligi se je sinoči zaključil peti krog rednega dela. Na eni od zadnjih treh tekem kola je nastopil tudi slovenski reprezentant Edo Murić, ki je bil doslej zaradi poškodbe stopala na listi poškodovanih.

(foto: arhiv Eda Murića)

25-letni Ljubljančan je z Anadolu Efesom v Istanbulu gostil špansko Unicajo in po klavrni zadnji četrtini (15:26) izgubil s 74:79.

Najkoristnejši igralec zmagovalcev je bil ameriški center James Augustine, ki je dosegel 11 točk, 8 skokov in 1 pridobljeno žogo, najbolj učinkovit igralec poražencev pa je bil srbski center Vladimir Štimac, ki je zbral 17 točk, 11 skokov in 2 podaji.

Murić je v 17 minutah zgrešil vse štiri mete za tri točke, zato pa je vknjižil 2 skoka v obrambi in 1 pridobljeno žogo.

V letošnji sezoni Evrolige je najboljšo predstavo prikazal 20. oktobra, ko je na gostovanju pri Valencii v 27 minutah vpisal 11 točk (1/1 za eno, 5/6 za dve in 0/3 za tri), 4 skoke in 2 pridobljeni žogi.