Nižje lige

Sežana ugnala LTH Castings, Parklji pa Plamo-pur

V četrtek sta bili odigrani novi dve tekmi četrtega kola druge slovenske košarkarske lige. V Škofji Loki sta se pomerila LTH Castings in Mesarija Prunk Sežana, v Ilirski Bistrici pa Plama-pur in Parklji.

(foto: KK Mesarija Prunk Sežana)

Zmage so se razveselili Sežanci in Ljubljančani. Prvi so Škofjeločane premagali z 81:74, drugi pa so Bistričane porazili z 71:56.

Na obeh tekmah so gostje že v prvih minutah prevzeli nadzor nad igro, potem pa so igralci Mesarije Prunk Sežane prednost zadržali vse do samega konca, Parklji pa so v začetku tretje četrtine nekoliko popustili in za trenutek vodstvo izgubili, potem pa z dvema delnima nizoma (5:0 in 10:0) dokončno rešili vprašanje o zmagovalcu.

Pri zmagovalcih sta se za najkoristnejša igralca izkazala Matic Sirnik (Mesarija Prunk Sežana; 23 točk, 7 skokov, 2 ukr. žogi in 1 podaja) in Dejan Mlakar (Parklji; 18 točk, 5 podaj ter 1 skok in ukr. žoga), pri poražencih pa sta bila najbolj učinkovita Tim Sočak (LTH Castings; 22 točk in 3 skoki) in Robi Hreščak (Plama-pur; 10 točk, 7 skokov, 2 ukr. žogi in 1 podaja).

Preostala tekma kola, dvoboj Ljubljane in Portoroža, bo na sporedu 21. novembra.