Petrol Olimpija in Sixt Primorska sta sinoči odprli peto kolo lige Nova KBM. Zmaga je ostala v Ljubljani, saj so Ljubljančani tekmo dobili z 88:77.

(foto: Aleš Fevžer)

Izbranci Gašperja Okorna so v državnem prvenstvu prišli do tretje zmage, doslej vodilni Koprčani pa so doživeli prvi prvenstveni poraz.

Uvodni četrtini sta se razpletli z majhnima razlikama. Prvo je z 20:17 dobila domača zasedba, drugo pa 21:26 gostujoča. Vmes sta si ekipi priigrali tudi znatnejši prednosti, vendar je nobena stran ni uspela zadržati.

V dveh minutah in osmih sekundah zaključka zadnjega in predzadnjega dela igre se je izid iz večinoma izenačenega dela igre prevesil v 10 točk razlike za gostitelje. Ljubljančani so na odmor pred zadnjo četrtino odšli s prednostjo 5 točk (64:59), v naslednjih dveh minutah pa naredili delni niz 10:2 in pobegnili na odločilnih 13 točk razlike (74:61).

Na strani Olimpije je bil najkoristnejši igralec Devin Oliver, ki je dosegel 21 točk, 4 skoke in podaje ter 1 pridobljeno žogo, na strani Primorske pa je bil najbolj učinkovit Marjan Čakarun, ki je zbral 21 točk, 14 skokov in 1 podajo.

Ostale tekme petega kola bodo na sporedu jutri, ko bo Šenčur Gorenjska gradbena družba gostila Šentjur (ob 19.00), Zlatorog, Hopsi in Krka pa bodo gostovali pri Rogaški (19.00), Helios Sunsih (19.00) in Iliriji (20.00).

Liga Nova KBM, 5. kolo:

Četrtek, 2. november:

PETROL OLIMPIJA - SIXT PRIMORSKA 88:77 (20:17, 21:26, 23:16, 24:18)

Oliver 21, Morgan 16, Špan 15; Čakarun 21, Ferme 18, Joksimović 10.

POSNETEK TEKME

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Iskreno bi rad čestital svoji ekipi za prikazano igro in zasluženo zmago. Moram reči, da sem izredno ponosen na to ekipo, ki se je šele v sredo popoldne vrnila z gostovanja v Španiji, in je danes zbrala dovolj moči, da je premagala kvalitetnega tekmeca."

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:

"Košarkarjem Petrola Olimpije smo se upirali 20 minut. Na koncu so naše izgubljene žoge Ljubljančanom prinesle lahke točke iz protinapadov, povedli so z deset in več točkami razlike, nam pa je preprosto zmanjkalo energije, da se vrnemo v tekmo. Iz tega dvoboja se lahko veliko naučimo. Čestitke Olimpiji za zasluženo zmago."