Miami Heat je na dan mrtvih gostil Chicago Bullse in s tretjo zmago prekinil niz treh porazov.

(foto: Miami Heat)

Košarkarji Vročice so Bike premagali s 97:91, zdaj pa jih čaka kar pet gostovanj. Serijo gostujočih tekem bodo začeli jutri pri Denver Nuggetsih, nadaljevali pri Los Angeles Clippersih (5.11.), Golden State Warriorsih (6.11.), Phoenix Sunsih (8.11.) in Utah Jazzu (10.11.), končali pa pri Detroit Pistonsih (12.11.).

Gostitelji so si že v prvi četrtini priigrali otipljivejšo prednost, saj so že v sedmi minuti vodili za 14 točk (20:6), po učinkovitejši igri gostov v drugi četrtini (22:30) pa sta moštvi na glavni odmor odšli pri izidu 49:47.

Ekipi je le en koš ločil tudi po koncu tretje četrtine (67:64), zato smo zmagovalca srečanja dobili šele v zadnji četrtini. Natančneje v zadnjih petih minutah, ko Miami ni dopustil, da bi njegova prednost 10 točk (78:68) padla pod 7 točk.

Za zmago Heata s 97:91 je največ točk (20; 4/5 za eno, 5/10 za dve in 2/7 za tri) prispeval naš Goran Dragić, ki je v 34 minutah igre prispeval še 6 podaj, 5 skokov in 1 pridobljeno žogo, med njegovimi soigralci pa so 10 ali več točk dosegli še Tyler Johnson (19), Hassan Whiteside (13) in Dion Waiters (13).