Ekipa Petrola Olimpije je na svoji četrti tekmi v Ligi prvakov doživela prvi uspeh. Zgodovinsko zmago je vknjižila na gostovanju pri madridskem Estudiantesu, ki ga je ugnala z 81:75.

(foto: Movistar Estudiantes)

Izbranci Gašperja Okorna so tekmo začeli izvrstno in po koših Jana Špana in Jordana Morgana uvodoma povedli s 6:2, po izenačenju gostiteljev na 8:8 pa znova zapretili, pobegnili na +7 (9:16), prvo četrtino pa dobili z 22:15.

Gostje so s 6 zaporednimi točkami Gregorja Hrovata in Morgana v 15. minuti prednost povišali na 12 točk (20:32), na glavni odmor pa po drugi trojki Špana odšli z naskokom 6 točk (33:39).

V tretji četrtini je Estudiantes sprožil močno ofenzivo, se kar petkrat približal na le točko razlike (38:39, 40:41, 47:48, 52:53, 54:55), zaostanek pa popolnoma izničil dobro minuto in pol pred koncem tretjega dela igre, ko je izid poravnal na 57:57. V preostalem času tretje četrtine je nove (3) točke dosegla le Olimpija in pred zadnjo četrtino povedla s 60:57.

Pred začetkom zadnje periode igre so nas prevevali mešani občutki, a na srečo Slovencev do zmagovitega preobrata Špancev ni prišlo. Gostitelji so v zadnjih petih minutah kar trikrat povedli, a nikoli z večjo razliko (66:64, 69:66 in 71:70), zato so se gostje zmogli vrniti v igro za zmago in jo po 6 zaporednih točkah v zadnjih dveh minutah tudi dosegli.

Zadnji žebelj v krsto Estudiantesa je z dvema uspešnima prostima metoma zabil njegov nekdanji igralec Domen Lorbek, ki je tekmo končal pri 12 točkah. Pri Olimpiji so dvomestno število točk zbrali še Gregor Hrovat (11), Jan Špan (13) ter Devin Oliver in Jordan Morgan (oba 17).

Petrol Olimpija je s prvo zmago v skupini C napredovala na šesto mesto, v drugi del Lige prvakov pa se bodo iz vsake od štirih skupin uvrstila najboljša štiri moštva.

Liga prvakov, 4. kolo skupine C:

Torek, 31. oktober:

MOVISTAR ESTUDIANTES - PETROL OLIMPIJA 75:81 (15:22, 18:17, 24:21, 18:21)

Caner-Medley 20, Cook in Brown 10, Arrieta in Rincon 9; Morgan in Oliver 17, Špan 13, Lorbek 12.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Zadovoljen sem z zmago, saj je bila tekma izjemno zahtevna. Težko je zadržati prednost, ko si v prednosti celotno srečanje, nasprotnik pa igra zelo agresivno. Imamo določene težave, saj nam manjka prvi organizator igre Talor Battle."