V elitnem španskem državnem prvenstvu so ob koncu minulega tedna odigrali že šesti krog rednega dela, v katerem so štirje aktivni slovenski predstavniki zabeležili tri zmage in en poraz.

(foto: FIBA)

Uspeh so doživeli Luka Dončić, Jaka Blažič in pomožni trener Jaka Lakovič, neuspeh pa Luka Rupnik. Anthony Randolph je zaradi poškodbe rame pri Realu še zmeraj na listi poškodovanih.

Dončić je z Realom v gosteh premagal San Pablo Burgos (95:100), Blažič je z MoraBanc Andorro doma porazil Iberostar Tenerife (58:48), Lakovič je z Bilbaom v gosteh ugnal Gipuzkoo (87:91), Rupnik pa je z Montakit Fuenlabrado na domačem parketu klonil proti Monbusu Obradoiru (65:73).

Tudi v šestem kolu lige Endesa je najkoristnejši slovenski košarkar postal Luka Dončić, ki je v 29 minutah dosegel 16 točk (1/2 za eno, 6/10 za dve in 1/5 za tri) ter 2 skoka, podaji in pridobljeni žogi.

Luka Rupnik je v 16 minutah vpisal 5 točk (2/2 za eno in 1/5 za tri), 4 podaje in 1 skok, Jaka Blažič pa je v 25 minutah zbral 4 točke (1/2 za eno, 0/1 za dve in 1/3 za tri) in 2 skoka.

Po porazu Fuenlabrade je v španskem prvenstvu tako brez poraza le še Real, ki je zmagovalni niz podaljšal že na šest zaporednih zmag.