Petrol Olimpija na svoji šesti tekmi v ligi ABA ni uspela prekiniti črnega niza porazov. Tretji zaporedni poraz ji je zadala Budućnost Voli, ki je s peto zmago obdržala vodilno mesto na lestvici.

(foto: Petrol Olimpija/Aleš Fevžer)

Ljubljančani so se favoriziranim gostom v prvem polčasu precej dostojno upirali, po glavnem odmoru pa so s kar 8 izgubljenimi žogami in brez pravega Jordana Morgana izgubili priključek in pred zadnjo četrtino zaostajali za 14 točk (60:74).

Razlika se je v zadnji četrtini izkazala za previsoko, saj so jo gostitelji lahko le prepolovili - minuto in pol pred koncem so se približali na 79:86, gostje pa so obdržali hladne glave in po dveh uspešnih prostih metih Zorana Nikolića zmagali z 88:79.

21-letni in 213 cm visoki črnogorski center je bil tudi sicer najkoristnejši igralec Budućnosti, saj je tekmo končal pri 16 točkah, 7 skokih, 2 blokadah in podajah ter 1 pridobljeni žogi, pri Olimpiji pa je prednjačil Devin Oliver, ki je dosegel 19 točk, 11 skokov, 8 podaj in 1 pridobljeno žogo.

Zmaji so po četrtem porazu na lestvici nazadovali na 10. mesto, na zadnjih dveh mestih pa sta trenutno makedonski MZT (2-3) in hrvaški Zadar (1-5).

Liga ABA, 6. kolo:

Nedelja, 29. oktober:

PETROL OLIMPIJA - BUDUĆNOST VOLI 79:88 (23:26, 22:22, 15:26, 19:14)

Oliver 19, Špan 14, Morgan 13; Nikolić 16, Gordić 13, Šehović Su. 11.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitke Budućnosti za zmago. Če sem odkrit, z določenimi stvarmi sploh nisem tako nezadovoljen. Mogoče se čudno sliši, ampak proti Budućnosti sem videl precej dobrih stvari. Imeli smo sicer težave s skokom, kjer so držali korak z nami in tudi vodili. V drugem polčasu smo preslabo začeli, zdelo se je, kot da bi bila na igrišču neka druga ekipa. Proti tako kvalitetni zasedbi težko loviš priključek. Nisem zadovoljen z rezultatom in drugim polčasom, ampak glede na zadnje tekme, sem videl veliko pozitivnih stvari. Pristop je bil pravi in na tem moramo graditi."