V štajersko-dolenjskem derbiju prevladale Konjice

S tekmo med Konjicami in Grosupljem se je včeraj izteklo četrto kolo ženskega državnega prvenstva, v katerem so, tako kot v moški konkurenci, zmagali prav vsi gostitelji.

(foto: ŽKK Konjice)

Zadnji par točk so pobrale igralke Konjic, ki so sinoči v Slovenskih Konjicah s 56:50 ugnale Grosuplje.

Tekmo so bolje začele Konjičanke, ki so po trojkah Maruše Podgrajšek, Aneje Einfalt in Špele Hatunšek v 2. minuti povedle z 9:4, po novi trojki Hatunškove in 5. točki Einfaltove pa prednost v 5. minuti povišale na 7 točk (14:7). V nadaljevanju so se Grosupeljčanke približale, moštvi pa so pred drugo četrtino ločile 3 točke razlike (19:16).

V naslednjih 10 minutah igre so Maša Gabrijel, Elma Dautović in Lea Mehle naredile preobrat in Grosuplje v 14. minuti popeljale v vodstvo s 25:21, potem pa je znova nastopil čas Konjičank, tako da sta ekipi na glavni odmor odšli pri izenačenem izidu 31:31.

Gostiteljice so v tretji četrtini naskok povečale na 7 točk (44:37), tekma pa je bila odločena v 34. minuti, ko sta Hatunškova in Einfaltova naredili delni niz 10:2 za vodstvo Konjic s 56:42. Končni rezultat 56:50 je s svojo 14 točko postavila Maša Gabrijel.

Na strani Konjic je največ točk (16) dosegla Špela Hatunšek, ki je večino točk zbrala z izredno učinkovitim metom z razdalje (4/9 oz. 44 %).

Najkoristnejša igralka četrtega kroga je postala branilka Rebeka Abramovič, ki se je s tem nazivom okitila tudi v prejšnjem kolu. Članska reprezentantka je za zmago Triglava nad Ilirijo v 36 minutah prispevala dvojnega dvojčka (27 točk in 10 podaj), temu pa dodala še 5 skokov in pridobljenih žog.

1. SKL za ženske, 4. kolo:

Sobota, 28. oktober:

KONJICE - GROSUPLJE 56:50 (19:16, 12:15, 13:6, 12:13)

Hatunšek 16, Einfalt in Zdovc 9, Ramšak 6; Gabrijel 14, Dautović in Mehle 9, Kastelic 8.

Stojan Fink, trener Konjic:

"Danes je bila pri mojih igralkah prisotna večja želja in pogovor je dosegel svoj namen. Se pa vsi skupaj zavedamo, da je to še daleč od tega, česar so sposobne. Čestitke moji ekipi za zmago in gostjam, ki so bile ponovno trd nasprotnik."

Slavko Duščak, trener Grosuplja:

"Zelo dobro smo odprli srečanje in do polčasa držali priključek. Tretjo četrtino smo slabo odprli, izgubili nekaj žog in Konjičanke so nam nekoliko ušle. Kljub temu se nismo predali, za uspeh pa nam je tokrat zmanjkala kakšna igralka več v rotaciji in izkušnje. Čestitam Konjičankam za zmago in moji ekipi za borbeno igro."