Z obračunom med Valencio in Unicajo se je sinoči končal četrti krog Evrolige, v katerem se je znova izkazal slovenski košarkarski biser Luka Dončić.

(foto: Euroleague.net)

V četrtem kolu najmočnejše evropske košarkarske lige so se med slovenskimi predstavniki zmage razveselili Aleksej Nikolić, Zoran Dragić, Luka Dončić in Anthony Randolph, Edo Murić pa se je moral zadovoljiti s porazom.

Nikolić je z Brosejem doma premagal Baskonio (78:72), Dončić je z Realom v gosteh brez še zmeraj poškodovanega Randolpha odpravil Žalgiris (66:87), Olimpia je brez pomoči Dragića doma premagala Barcelono (78:74), Anadolu Efes pa je brez pomoči Murića doma izgubil proti CSKA-ju (80:98).

Tudi v tem kolu se je najbolj izkazal Luka Dončić, ki je v 27 minutah dosegel 28 točk (nov osebni strelski rekord; 6/6 za eno, 5/7 za dve in 4/6 za tri), 9 skokov in 4 podaje, s čimer je še drugič zapored postal najkoristnejši igralec kroga.

Aleksej Nikolić je na parketu preživel dobrih 7 minut, v tem času pa je brez meta iz igre zbral 1 skok v obrambi.