Državni prvaki prvič poraženi

V petek se je s tekmo v Laškem začelo 4. kolo lige Nova KBM. Zlatorog je na domačem parketu pripravil presenečenje doslej vodilni Petrol Olimpiji in jo po trdem boju premagal z 88:82.

(foto: KK Zlatorog; KZS/Aleš Fevžer)

Laščani, za katere je bila to četrta tekma v sezoni, so po porazih proti Sixt Primorski in Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi zabeležili prvo zmago v državnem prvenstvu, Ljubljančani, za katere je bila to že 12 tekma v zadnjih 30 dneh, pa so po zmagah nad Krko in Hopsi doživeli prvi poraz.

Po izenačenem prvem polčasu (42:42) so v nadaljevanju bolj učinkovito igro prikazali gostitelji, ki so tretjo (19:14) in četrto četrtino (27:26) dobili predvsem zaradi boljšega napada. Prevladovali so pri metu za tri točke (na koncu 10/21 oz. 48 % proti 4/12 oz. 33 %), podajah (23:15) in napadalnem skoku (11:6).

Med varovanci Aleša Pipana je tekmo kariere v ligi Nova KBM odigral Bosanec Imran Polutak, ki je v 29 minutah (v prejšnjih treh sezonah je pri Krki zbral skupno 22 minut in 55 sekund) dosegel 26 točk, 6 skokov in 1 pridobljeno žogo, najkoristnejši izbranec Gašperja Okorna pa je bil Gregor Hrovat, ki je v 36 minutah zbral 16 točk, 8 podaj ter 2 skoka in pridobljeni žogi.

Preostale štiri tekme 4. kola lige Nova KBM se bodo odigrale danes. Prav vse se bodo začele ob 19. uri, pari pa so Krka - Helios Suns, Šentjur - Ilirija, Hopsi Polzela - Rogaška in Sixt Primorska - Šenčur Gorenjska gradbena družba.

Liga Nova KBM, 4. kolo:

Petek, 27. oktober:

ZLATOROG - PETROL OLIMPIJA 88:82 (20:28, 22:14, 19:14, 27:26)

Polutak 26, Lapornik 21, Barič 18; Morgan 18, Hrovat 16, Lorbek 14.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:

"Čestitam fantom za borbenost. Danes so dali vse od sebe in si to zmago zaslužili. Naša igra še vedno niha in imamo še ogromno rezerve. Nocoj so fantje pokazali, da imajo karakter in igrajo zbrano, ko je to najbolj potrebno. Dokazali so, da lahko parirajo boljšim ekipam."