Moštvo Petrola Olimpije je na svoji tretji tekmi v Ligi prvakov utrpelo še tretji poraz. Po gostujočih porazih proti francoskemu Strasbourgu in turškemu Banvitu je moralo sinoči doma priznati premoč še nemškemu Medi Bayreuthu.

(foto: Petrol Olimpija)

Slovenci in Nemci so bili enakovredni tekmeci le v prvi polovici uvodne četrtine, ko so Ljubljančani edinkrat in samo za 16 sekund povedli (5:4), potem pa so gostje popolnoma prevzeli kontrolo nad igro in začeli iz minute v minuto povečevati svojo prednost.

V prvi četrtini (20:26) je najvišja razlika med dvobojevalci znašala 11 točk (15:26), v drugi (20:24) 17 (20:37, 26:43 in 28:45), v tretji (20:18) 13 (43:56 in 45:58), v četrti četrtini (17:22) pa 18 točk (70:88 in 72:90).

Na koncu je ekipi ločilo 13 točk, končni rezultat 77:90 pa je s svojo 10 točko postavil Roko Badžim, ki je s soigralci v znak podpore boju proti raku dojk nastopil v roza obarvanem dresu.

Da se gostitelji, pri katerih je bil prvi strelec in najkoristnejši igralec Devin Oliver (20 točk, 10 skokov, 5 podaj, 2 blokadi in 1 ukr. žoga), po prvi četrtini niso več vrnili v igro za zmago, so seveda krivi tudi sami, saj so na tekmi izgubili kar 18 žog, slabši pa so bili tudi pri metu za eno (16/23 oz. 69,6%; gostje 80 %) in tri točke (7/21 oz. 33,3%; 41,4%), skoku (32:35), podajah (17:21) in pridobljenih žogah (9:12).

Petrol Olimpija ima tako po treh tekmah v Ligi prvakov tri poraze, s tem izkupičkom pa v skupini C trenutno zaseda predzadnje, 7. mesto. Na prvem mestu se nahaja Medi Bayreuth, ki je s francoskim AS Monacom še edina neporažena ekipa v 32-članski ligi.

Liga prvakov, 3. kolo skupine C:

Sreda, 25. oktober:

PETROL OLIMPIJA - MEDI BAYREUTH 77:90 (20:26, 20:24, 20:18, 17:22)

Oliver 20, Morgan 18, Lorbek 14; York 25, Wachalski in Brooks 12, Robinson 10.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Naredili smo preveč napak za karkoli. Preveč izgubljenih žog, slab skok, zgrešeni odprti meti, prosti meti,… Na drugi strani je nasprotnik zadeval z dobrim odstotkom. V tretji četrtini smo imeli priložnost za preobrat, ampak v teh trenutkih nismo bili dovolj zbrani."