Tretje kolo lige Nova KBM sta v ponedeljek v Ljubljani sklenili ekipi Petrola Olimpije in Hopsov. Srečanje med Ljubljančani in Polzelani so z 80:75 dobili gostitelji. Preostale štiri tekme kroga so bile odigrane v soboto.

(foto: Petrol Olimpija)

Po zmagi v drugem kolu proti novomeški Krki s 96:74, so varovanci Gašperja Okorna tudi tokrat prišli do polnega izkupička, vendar z veliko težavami, saj so zaostajali skorajda vso tekmo.

Potem ko so na zadnjih tekmah v različnih ligah tik ob koncu večkrat ostali praznih rok, so zmaji tokrat poskrbeli za obraten scenarij.

Gostje so s košem Dejana Ćupa v 7. minuti povedli z 18:17, nato pa bili v vodstvu vse do zadnjih petih minut. Gostitelji so zaostajali že tudi za 16 točk (32:48). V drugi polovici četrte četrtine pa so se Ljubljančani vendarle prebudili, z 12 zaporednimi točkami (Jordan Morgan 4, Jan Špan, Domen Lorbek, Erjon Kastrati in Devin Oliver 2) znova prevzeli vodstvo (74:69), v preostalih dveh minutah in pol pa prednost zadržali in slavili z rezultatom 80:75.

Najkoristnejši igralec Olimpije je bil Američan Jordan Morgan, ki je dosegel 20 točk, 10 izsiljenih osebnih napak, 5 skokov in 1 podajo, najbolj učinkovit igralec Hopsov pa je bil Srb Milojko Vasilić, ki je zbral 13 točk, 5 skokov, 4 podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 blokado.

Liga Nova KBM, 3. kolo:

Ponedeljek, 23. oktober:

PETROL OLIMPIJA - HOPSI POLZELA 80:75 (21:24, 13:24, 26:17, 20:10)

Morgan 20, Oliver 13, Hrovat 12; Borse 15, Vasilić in Ćup 13, Držić 10.

POSNETEK TEKME

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"V prvem polčasu smo igrali izredno slabo, posledica tega pa je bilo precejšnje število prejetih košev. V drugem polčasu smo z agresivno igro stvari postavili na svoje mesto. Na koncu je zasluženo zmagala boljša ekipa."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Srečanje smo izgubili v zadnjih minutah. Tekma je bila v drugem polčasu zelo razburljiva, obračun pa je odločila razlika v številu prostih metov. V drugem delu tekme me je košarkar Petrol Olimpije, Devin Oliver, verbalno napadel, sam pa sem se bil primoran braniti. Po tekmi je predstavnik domače ekipe zagovarjal dejanje njihovega igralca in v zapisnik tekme podal neresnične izjave."