V španskem državnem prvenstvu so sklenili peto kolo, v katerem sta med slovenskimi legionarji najbolj navdušila članska reprezentanta Luka Dončić in Jaka Blažič.

(foto: FIBA; arhiv Luke Dončića)

V petem krogu lige Endesa so bili slovenski predstavniki polovično uspešni. Pomožni trener Jaka Lakovič in branilec Jaka Blažič sta z Bilbaom oziroma Andorro v gosteh izgubila proti Tenerifom (83:69) oziroma Zaragozi (95:78), organizator igre Luka Rupnik je s Fuenlabrado v gosteh ugnal Real Betis (70:73), branilec Luka Dončić pa je z Realom doma porazil Unicajo (99:85).

Preostali slovenski košarkar v elitnem španskem prvenstvu, krilni center Reala Anthony Randolph, je zaradi poškodbe desne rame še zmeraj na listi poškodovanih.

Tako kot v prejšnjem kolu, se je tudi v tokratnem najbolj izkazal Luka Dončić, ki je v 21 minutah dosegel 18 točk (4/4 za eno, 4/5 za dve in 2/3 za tri), 6 skokov in 5 podaj.

Strelsko razpoložen je bil tudi Jaka Blažič, ki je v 30 minutah prispeval 20 točk (6/9 za eno, 4/8 za dve in 2/4 za tri), 7 skokov, 4 podaje in 2 pridobljeni žogi, Luka Rupnik pa je v 11 minutah igre ostal brez točk (0/3 za tri), zato pa je vknjižil 3 podaje.

Po končanem petem krogu v Španiji ne poznata poraza samo še Real Madrid in Montakit Fuenlabrada, ki sta z vsemi dosedanjimi petimi tekmami opravila z odliko.

Liga Endesa, 5. kolo:

Sobota, 21. oktober:

IBEROSTAR TENERIFE - RETABET BILBAO 83:69 (20:17, 13:14, 18:17, 32:21)

VRHUNCI TEKME

Nedelja, 22. oktober:

TECNYCONTA ZARAGOZA - MORABANC ANDORRA 95:78 (20:21, 26:22, 19:15, 30:20)

REAL BETIS ENERGIA PLUS - MONTAKIT FUENLABRADA 70:73 (24:23, 14:13, 22:16, 10:21)

REAL MADRID - UNICAJA 99:85 (26:20, 19:20, 31:16, 23:29)