Nižje lige

Bistričani po velikem preobratu do prve zmage

S tekmo med ekipama Medvod in Plame-pur se je sinoči v drugi slovenski košarkarski ligi končal izredno zanimivi tretji krog.

(foto: KK Plama-pur)

Kot zadnji so zmago slavili varovanci Roka Dežmana, ki so v Medvodah zmagali s 87:78.

Košarkarji Plame-pur so se za prvi uspeh morali pošteno potruditi, saj so Medvoščani prevladovali kar 30 minut in pred zadnjo četrtino vodili s 64:55, nato pa povsem popustili, Bistričani pa so dosegli še kar 32 točk in zasluženo zmagali.

V dresu Plame-pur se je v zadnjih 10 minutah najbolj izkazal Anže Srebovt, ki je v tem času zbral 11 točk. Srebovt je bil tudi sicer prvi strelec in najkoristnejši igralec tekme, saj je srečanje končal pri 25 točkah, 6 izsiljenih osebnih napakah, 5 skokih, 2 podajah in 1 pridobljeni žogi.

Stanje na lestvici je po prvih dveh kolih sledeče. Na prvem mestu se nahaja LTH Castings, prvo polovico lestvice pa sestavljajo še Terme Olimia Podčetrtek, Mesarija Prunk Sežana, ECE Triglav, Konjice in Brinox Medvode.