Nižje lige

Lanski prvoligaši v Celju in Grosuplju ubranili čast, v Portorožu ne

Ta vikend niso brez dela niti trenerji in igralci druge slovenske košarkarske lige, v kateri se bo nocoj zaključilo tretje kolo rednega dela.

(foto: Marko Leber)

Tretji krog je z gostujočo zmago nad Grosupljem (62:65) že v petek odprl škofjeloški LTH Castings, po njem pa so v soboto zmago vknjižili še Konjice, Parklji, Terme Olimia Podčetrtek in Mesarija Prunk Sežana, ki so bili boljši od ECE Triglava (81:87), Ljubljane (79:75), Celja (86:97) in Portoroža (64:84).

Najbolj vroče je bilo v športni dvorani Gimnazije Celje - Center, kjer smo zmagovalca dobili šele po dodatnih petih minutah igre.

Dvoboj je bil izenačen od prve do zadnje minute, rezultati ob koncu prvih treh četrtin (19:16, 41:42 in 60:62) pa so obiskovalcem tekme dali slutiti, da bodo domov prišli ob nekoliko poznejši uri.

To se je naposled tudi zgodilo, saj Podčetrtčanom minuto in 12 sekund pred koncem četrte četrtine ni uspelo zadržati štirih točk prednosti (72:76). Načrte sta jim pokvarila Tim Tomažič in Matej Krušič, ki sta skupaj pristavila še štiri točke in sledil je podaljšek.

Dodatnih pet minut igre so bolje začeli gostje, ki so na krilih Jureta Štruca in Reneja Žvana hitro naredili delni niz 9:0 (76:85), po dveh uspešnih prostih metih Tadeja Koštomaja pa prednost povišali še na +11 (78:89). To je gostiteljem zadalo težak udarec, po katerem se niso več pobrali. Končni izid 86:97 je s svojo 20 točko postavil center Celja Ilija Zolotić.

Pri Podčetrtku je največ točk dosegel Nejc Strnad, ki si je z dodatnimi 5 skoki in podajami ter 2 pridobljenima žogama naziv najkoristnejšega igralca tekme razdelil s soigralcem Juretom Štrucem (19 točk, 5 pridobljenih žog, 4 skoki in 2 podaji).

Zadnjo tekmo tretjega kroga bosta drevi ob 19. uri v Medvodah odigrala Brinox Medvode in Plama - pur iz Ilirske Bistrice.