S sinočnjo tekmo med Valencio in Anadolu Efesom se je končal drugi krog Evrolige. V Španiji so zmago vknjižili gostitelji, ki so bili od Turkov in slovenskega reprezentanta Eda Murića boljši z 78:71.

(foto: Anadolu Efes)

Moštvi sta bili v prvih dveh četrtinah izenačeni, takšen je bil tudi izid ob polčasu (38:38), v tretji četrtini pa so košarkarji Valencie znova prevzeli vajeti igre, dosegli kar 28, prejeli pa le 10 točk in pred zadnjimi desetimi minutami povedli z odločilno razliko 18 točk (66:48).

Prvo ime tekme je bil ameriški branilec Erick Green, ki je s 66,6-odstotnim metom iz igre dosegel 24 točk, 5 skokov ter 2 podaji in pridobljeni žogi, na strani gostov pa je bil najbolj razpoložen srbski center Vladimir Štimac, ki je zbral 22 točk, 6 skokov in 4 podaje.

Edo Murić je v 27 minutah prispeval 11 točk (1/1 za eno, 5/6 za dve in 0/3 za tri), 4 skoke in 2 pridobljeni žogi, s tem izkupičkom pa je postavil nov osebni rekord v številu doseženih (indeksnih) točk.

Po dveh odigranih krogih vrh lestvice zaseda Real Madrid Luke Dončića in Anthonyja Randolpha, Olimpia Zorana Dragića je na 13., Murićev Anadolu Efes na 15., Brose Alekseja Nikolića pa na zadnjem, 16. mestu.