V Evroligi so se sinoči odigrale prve tekme drugega kola. Na igrišče so stopili tudi Aleksej Nikolić, Luka Dončić in Anthony Randolph, zmago pa je slavil le dvojec Real Madrida.

(foto: Real Madrid)

Španci so v drugem krogu gostili lani tretjeuvrščeni CSKA in ga po prevladi v prvi (20:15), drugi (25:18) in četrti četrtini (26:16) premagali s 13 točkami razlike (82:69), nemški Brose pa je gostoval pri grškem Panathinaikosu in po prav tako 13 točkah zaostanka v prvih treh četrtinah (69:56) na koncu izgubil s 93:83.

Med omenjenimi slovenskimi predstavniki se je najbolj izkazal vsestranski Luka Dončić, ki je v 26 minutah dosegel 14 točk (9/11 za eno, 1/2 za dve in 1/6 za tri), 6 skokov, 2 podaji in pridobljeni žogi ter 1 blokado.

Anthony Randolph, ki si je na tekmi proti CSKA-ju poškodoval ramo in bo po prvih podatkih z igrišč odsoten od tri do štiri tedne, je v 20 minutah prispeval 16 točk (2/2 za eno, 4/5 za dve in 2/4 za tri), 2 skoka ter 1 pridobljeno žogo in blokado, Aleksej Nikolić pa je v 26 minutah zbral 8 točk (3/4 za eno, 1/2 za dve in 1/3 za tri točke), 6 podaj in 1 skok.

Italijanska Olimpia je brez pomoči Zorana Dragića doma s 86:92 morala priznati premoč aktualnemu prvaku Fenerbahčeju, Edo Murić pa bo s turškim Anadolu Efesom nocoj gostoval pri podprvakinji Evropskega pokala Valencii.