Celje zavilo nazaj na zmagovalne tirnice

Ekipa Cinkarne Celje je včeraj gostila tekmo tretjega kroga ženske regionalne lige WABA, na kateri se je zoperstavila srbski ekipi Kraljevo in jo brez večjih težav premagala s kar 101:47.

(foto: Gojko Kusić)

Celjanke so na igrišču Gimnazije Celje - Center zagospodarile že v uvodni četrtini in po štirih minutah vodile z 10:2, po osmih s 26:8, po desetih pa s 26:11.

Prednost 15 točk so varovanke Damirja Grgića v drugi četrtini povišale za kar 17 točk in na glavni odmor odšle pri rezultatu 54:22.

Našim dekletom Srbkinje niso bile kos niti v tretji četrtini (26:12), ob kar 46 točkah razlike po 30 minutah igre (80:34) pa je bila zadnja četrtina (21:13) zgolj formalnost.

Na strani Cinkarne Celje se je med strelke vpisalo kar 10 od 12 igralk, najbolj učinkovito predstavo pa je prikazala Hrvatica Iva Slonjšak, ki je za zmago prispevala 21 točk, 6 skokov in podaj ter 1 pridobljeno žogo.

Liga BTravel WABA, 3. kolo skupine B:

Sreda, 18. oktober:

CINKARNA CELJE - KRALJEVO 101:47 (26:11, 28:11, 26:12, 21:13)

Slonjšak 21, Friškovec 16, Ocvirk 15; Bajić 10, Nikolić 9, Živanović 7.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:

"Čestitam svojim igralkam za koncentracijo skozi celotno tekmo. Pričakovali smo veliko težjo tekmo. Počasi prihajamo k sebi, zato sem z odnosom igralk zelo zadovoljen. Upam, da bomo v nadaljevanju prvenstva nadaljevali s takšno igro."