Drugoligaša zlahka čez prvo oviro

Sinoči sta bili odigrani novi tekmi drugega kola pokala Spar. Prizorišče dogajanja je bilo postavljeno na Vrhniko in v Ljubljano, kjer sta Rosa Vrhnika in Ježica morali priznati premoč gostom iz vrst Brinoxa Medvod in Plame-pur.

(foto: zksp.si)

Vrhničani so po črnih minutah med drugo in tretjo četrtino (27:53) izgubili z 68:100, Ljubljančani pa so po slabi igri v drugem polčasu (16:32) klonili s 44:66.

Pokalno prvenstvo so tudi sicer bolje začela gostujoča moštva, ki so slavila na sedmih od dozdajšnjih enajstih tekmah.

Drevi se bodo med seboj pomerili še Bistrica in AKK Branik ter Krvavec Meteor in Postojna, tekma med Radensko Creativom in Konjicami pa je bila preložena na še nedoločen termin.

Povratne tekme drugega kroga pokala Spar bodo na sporedu prihodnji teden.

Petrol Olimpija, Rogaška, Krka in Sixt Primorska imajo že zagotovljeno mesto v četrtfinalu pokalnega prvenstva.