Četrto kolo lige Endesa se je za slovenske košarkarske legionarje v Španiji izkazalo za srečnega, saj so se zmage prvič v sezoni hkrati veselili prav vsi naši rojaki.

(foto: ACB.com)

Pomožni trener Bilbaa Jaka Lakovič, organizator igre Fuenlabrade Luka Rupnik in branilec Andorre Jaka Blažič so doma premagali Zaragozo (77:72), Baskonio (80:75) in Gran Canario (78:76), branilec Luka Dončić in krilni center Anthony Randolph pa sta z Realom v gosteh ugnala Valencio (82:86).

Vse štiri tekme so bile napete vse do samega konca, uspeha pa so se najbolj razveselili Rupnik, Dončić in Randolph, ki so zmagovalni niz povečali že na štiri zmage.

Med slovenskimi predstavniki je najbolj učinkovito predstavo prikazal Luka Dončić, ki je v 27 minutah dosegel 16 točk (1/2 za eno, 6/10 za dve, 1/4 za tri), 10 podaj in 7 skokov.

Jaka Blažič je v 31 minutah zbral 19 točk (3/7 za eno, 5/12 za dve in 2/3 za tri), 8 skokov, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo, Anthony Randolph je v 26 minutah zabeležil 18 točk (1/1 za eno, 4/7 za dve in 3/4 za tri), 6 skokov ter 1 blokado in 1 podajo, Luka Rupnik pa je v 12 minutah vpisal 4 točke (2/2 za dve in 0/2 za tri) ter 1 skok in podajo.