Krka nemočna proti Olimpiji, Primorska ugnala Zlatorog

Po dolgotrajni stavki sodnikov so slovenski košarkarji in košarkarice vendarle krenili v novo sezono državnega prvenstva, ki je v ligi Nova KBM že prvi večer postreglo z obračunom med najuspešnejšima slovenskima košarkarskima kluboma vseh časov.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

Na prvih dveh tekmah nove sezone lige Nova KBM so se med seboj pomerili Krka in Petrol Olimpija ter Zlatorog in Sixt Primorska, tako v Novem mestu (74:96) kot tudi v Laškem (76:81) pa so bili uspešnejši gostje.

Napovedani derbi v dolenjski prestolnici ni upravičil svojega slovesa, saj so Novomeščani stik z razigranimi Ljubljančani držali le v prvih petih minutah, potem pa so gostje dosegli kar 13 zaporednih točk in pobegnili na 6:19, uvodno četrtino pa dobili z izidom 12:22.

V preostalih 30 minutah so gostitelji naravnali roke in z boljšim metom iz igre v vsaki naslednji četrtini pristavili vsaj 20 točk, a kaj, ko so jih aktualni prvaki vedno zbrali še nekaj več in po zadnjem sodnikovem žvižgu zasluženo slavili zmago s 74:96.

Najkoristnejši igralec tekme je bil Američan Devin Oliver, ki je za zmago Olimpije prispeval 14 točk, 8 skokov, 4 pridobljene žoge in 3 podaje, pri Krki pa je bil s 14 točkami, 3 podajami, 2 skokoma in 1 pridobljeno žogo najbolj učinkovit Maj Kovačevič.

Ob 19. uri se je začelo tudi srečanje med Zlatorogom in Sixt Primorsko. Prvo četrtino so bolje začeli Laščani, ki so v prvih desetih minutah (23:18) kar štirikrat povedli za 9 točk, kar pa ni zlomilo odpora Koprčanov.

Gostje so namreč z bolj zbrano igro v drugi četrtini naredili preobrat in pred glavnim odmorom povedli z 41:44, v prvih dveh minutah drugega polčasa pa prednost povišali še na +10 (41:51). Sledil je odgovor gostiteljev in pred zadnjo četrtino so moštvi ločili le še 3 točke (57:60).

Zmagovalca tekme smo tako dobili šele v zadnjih desetih minutah, natančneje med 31. in 36. minuto, ko so Primorci naredili delni niz 13:5 ter prišli do neulovljive prednosti 9 točk (64:73) in posledične zmage s 76:81.

Za ključnega igralca Sixt Primorske se je izkazal Hrvat Marjan Čakarun, ki je dosegel dvojnega dvojčka (16 točk in 11 skokov), temu pa dodal še 2 podaji in 1 pridobljeno žogo, pri Zlatorogu pa je najbolj blestel Urban Durnik, ki je vpisal 21 točk, 9 skokov in 1 podajo.

Preostali trije dvoboji drugega kola lige Nova KBM se bodo odigrali danes in jutri. Danes se bodo ob 19. uri srečali Šentjur in Helios Sunsi ter Hopsi in Šenčur Gorenjska gradbena družba, jutri ob prav tako 19. uri pa Ilirija in Rogaška.

Liga Nova KBM, 2. kolo:

Petek, 13. oktober:

KRKA - PETROL OLIMPIJA 74:96 (12:22, 21:24, 21:26, 20:24)

Kovačevič 14, Marinelli 13, Cinac 12; Oliver 14, Battle 13, Hrovat, Špan, Lorbek in Kastrati 10.

Simon Petrov, trener Krke:

"Mi smo dali vse od sebe. Čestitam fantom za borbenost, ampak Olimpija je bila očitno favorizirana. Mogoče smo bili na začetku preveč v krču in Olimpija nam je ušla. Upam, da se sreča v nadaljevanju obrne na našo stran. Imamo še veliko rezerve, zato v prihodnje pričakujem boljše igre. Smo še v procesu razvijanja, čez dva, tri mesece bomo boljši, seveda pa bomo tudi v vmesnem času morali dobiti kakšno tekmo."

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitam ekipi za zmago. Mislim, da smo zasluženo slavili zmago, saj smo bili od prve do zadnje minute boljši tekmec in z veliko rotacijo igralcev tekmo mirno pripeljali do konca."

ZLATOROG - SIXT PRIMORSKA 76:81 (23:18, 18:26, 16:16, 19:21)

Durnik 21, Lapornik 16, Barič 13; Čakarun in King 16, Vujasinović 12, Morina in Mulalić 10.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:

"Slaba predstava mojih fantov, tako v napadu kot v obrambi. Nekako izgleda, da nismo uspeli preskočiti od srede na danes na novo tekmo in odigrati tako kot znamo. Bilo je preveč individualnih akcij, kar ni značilno za našo igro. To nam ne prinaša rezultata."

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:

"Za nas je bila tekma z Zlatorogom izjemno težka, saj smo v sredo odigrali zelo naporno srečanje na tujem. V Koper smo se tako v četrtek vrnili v zgodnjih jutranjih urah. Opravili smo en regeneracijski trening, pogledali smo video tekme, kljub temu pa nismo imeli dovolj časa, da bi se na Laščane ustrezno pripravili. Ekipa je znova pokazala svoj odnos do igre in na koncu smo zasluženo zmagali. Razmišljamo že o naslednji tekmi. Imamo več časa za pripravo na naše naslednje nasprotnike. Čestitam igralcem za izjemno borbo po težki poti, kljub utrujenosti so prikazali zelo dobro predstavo."