Slovenci v četrtfinalu s starimi znanci

Na današnji prvi tekmi druge polovice osmine finala evropskega prvenstva sta se srečali reprezentanci Črne gore in Latvije. Zmage so se razveselili Latvijci in tako postali peti četrtfinalisti.

(foto: FIBA)

Črnogorci so se s tekmeci lahko kosali le v prvih minutah uvodne četrtine, ko so tudi edinkrat na tekmi povedli (7:8), potem pa so Latvijci prižgali motorje in oddrveli do prepričljive zmage s kar 32 točkami razlike (100:68).

Zmagovalci so na srečanju največ vodili v 38. minuti, ko je Andrejs Grazulis s svojima prvima in edinima točkama na tekmi njihovo prednost povečal na 35 točk (100:65).

Prva strelca in tudi najkoristnejša igralca Latvijcev, ki so proste mete metali s kar 93,8-odstotno (15/16), trojke pa s kar 60-odstotno (15/25) natančnostjo, sta bila sicer krilo Janis Timma (21 točk, 6 podaj, 5 skokov in 2 pridobljeni žogi) in center Kristaps Porzingis (19 točk, 6 skokov, 3 podaje in 2 blokadi).

Usoda je hotela, da se bo Latvija v četrtfinalu pomerila prav z našo reprezentanco, ki ima z njo neporavnane račune še s prejšnjega evropskega prvenstva...