V Skopju se je sinoči končalo evropsko prvenstvo divizije B za dekleta do 16 let. Naslova prvakinje se je prvič v svoji zgodovini razveselila reprezentanca Danske, naša izbrana vrsta pa je zasedla končno 11. mesto.

(foto: FIBA)

Slovenske košarkarice so za konec ugnale še Švicarke (47:53) in tekmovanje zaključile z izkupičkom petih zmag in treh porazov.

Naša dekleta so zadnjo tekmo na prvenstvu začela v postavi Dunja Novovič, Ajda Burgar, Manca Vrečer, Maša Ocvirk in Nika Horvat. Prvi koš na srečanju je dosegla Burgarjeva, po njem pa so pobudo prevzele Švicarke in prvo četrtino dobile z 12:9.

Varovanke Gašperja Sluge so svoj ritem igre našle v drugi četrtini in po kar 14 zaporednih točkah (Novovič 6, Horvat 3, Burgar in Vrečer 2, Debeljak 1) v 18. minuti povedle s 23:12, na glavni odmor pa odšle s prednostjo 8 točk (18:26).

Na uvodu tretje četrtine je Lea Debeljak vodstvo Slovenije povišala na 10 točk (18:28), potem pa so Švicarke znova zapretile in svoj zaostanek pred zadnjo četrtino znižale na vsega 2 točki (32:34).

Zmagovalke obračuna smo tako dočakali v zadnjih desetih minutah, natančneje v zadnji minuti, ko so Novovičeva, Ocvirkova in Aleksandra Jeisy Perez povezale 6 točk in 36 sekund pred koncem pobegnile na odločilnih 7 točk razlike (46:53).

V naši reprezentanci je daleč največ točk prispevala Dunja Novovič (16), najbolj učinkovito predstavo pa je prikazala Maša Ocvirk, ki je zbrala 9 skokov, 5 podaj, 3 pridobljene žoge in 2 točki.

Evropsko prvenstvo za kadetinje, divizija B, Skopje:

Tekma za končno 11. mesto:

Sobota, 26. avgust:

ŠVICA - SLOVENIJA 47:53 (12:9, 6:17, 14:8, 15:19)

Chardon 11 (7 skokov in 6 blokad), Luap 10 (7 skokov), Bruchez 9; Novovič 16, Debeljak 8, Perez 7 (1 blokada).

POSNETEK TEKME

Gašper Sluga, selektor slovenske reprezentance:

"Čestitke ekipi za prigarano zmago. Kljub petim zmagam na osmih tekmah, evropsko prvenstvo končujemo na skromnem enajstem mestu, kar je posledica zelo zahtevne skupine in tudi težav s prevelikim nihanjem v igri. V skupinskem delu je bila Belgija superiorna in se je zasluženo uvrstila v finale evropskega prvenstva, najbolj pa boli tesen poraz proti reprezentanci Ukrajine, ki pa je prvenstvo končala na visokem četrtem mestu. Kljub vsemu verjamem, da so igralke bogatejše za novo izkušnjo in da jo bodo znale unovčiti v prihodnosti. Velika pohvala ter zahvala gre sodelavcem v strokovnem štabu - Gregi Sajevicu, Blažu Megliču, Vesni Lešnjak, Anžetu Zdolšku ter vodji delegacije Tomu Kovačiču, ki so vsak na svojem področju dajali svoj maksimum in opravili dobro delo."